Místo random článku jsem se tentokrát rozhodla vám sepsat takový “mini tour guide“ Paříží. Sice jsem v ní nachodila docela dost kilometrů za poslední dvě návštěvy, ale nestihla jsem jí projít tak, jak jsem chtěla. Chtěla jsem se ztratit v uličkách, navštívit trhy, kde si koupím pivoňky a jeden večer se jít pobavit do baru. To jsme skoro s Gábi zvládly, ale Gábi stihla vytuhnout dřív než se řeklo, že jdem :D.


MOST ALEXANDRA III.

Ten most určitě znáte, minimálně z fotek na instagramu od všech možných blogerek, že jo? 🙂 Ještě aby ne, je nádhernej.


PAŘÍŽSKÁ NÁPLAVKA

Nežije tak jako ta Pražská, ale stojí za procházku z Louvru k Alexandrovu mostu až na ulici Champs Elysees. Výhled na Eiffelovku se podle mě neomrzí nikdy, tady ho budete mít po celou dobu.


TROCADERO

Jedno z těch míst, ze kterého sice božsky uvidíte Eiffelovku, ale je tam tolik davů turistů, že jakékoliv kouzlo se vytratí hned s vaším příchodem.  Vyhraďte si více času, pokud o fotku z tohoto místa bez lidí a zábradlí vážně chcete.


TOUR EIFFEL 

Pokud se budete chtít vydat nahoru na Eiffelovku a nepůjdete k ní pěšky, dojeďte metrem na Bir-Hakeim Tour Eiffel (linka 6, tyrkysová). Jděte po šipkách anebo s davy, dovedou vás sem na toto fotogenické místo.

Nahoru do druhého patra jsem šla vždy pěšky, měla jsem sníženou studentskou cenu (26 let, stačí mít u sebe ID) a z druhého patra jsme se nechaly s Gábi vyvést výtahem. Připravte se na davy a fronty lidí. Lístky jdou koupit i online, ušetříte se času stráveného čekáním na lístky.

Vstupné k prozkoumání zde.


VÝHLED Z GALERIE LA FAYETTE

Galerii La Fayette si naplánujte na západ sluníčka a vyjeďte úplně nahoru do posledního patra, všechny značky vás budou lákat k nákupům, ale nenechejte se, oni počkaj až se pokocháte výhledem, vážně stojí za to, romantika level: typická Paříž. Nemyslíte?


SACRE COEUR

Já ho miluju. Nedokážu vám říct z jakého důvodu mě to k němu tak táhne, ale celá basilika, výhled, muzikanti a všechno dohromady tam na mě působí kouzelným dojmem.. Až jsem z toho speechless. 

Vstup: zadarmo.

JEHO PŘILEHLÉ ULIČKY & WALL OF LOVE


WALL OF LOVE

Cestou na nebo ze Secre Coeur to vemte tudy, posaďte se, odpočinte si a zkuste najít “Miluji tě“. Mně to dalo docela zabrat.


MOULIN ROUGE

Když jsem byla v Paříži před pěti lety se strejdou, vzal nás na jejich představení a do teď si pamatuji, jaký to bylo. Šíleně drahý, ale šíleně nádherný. Pokud budete mít tu možnost, neváhejte, litovali byste. Atmosféra a představení 10/10.


NOTRE DAME

Trošku z ruky, ale Paříž je na procházení tak nádherná, že vám to ani vadit nebude..


VERSAILLE

Přibližně hodinu vlakem z Paříže. Měla jsem štěstí, že v den našeho výletu bylo cestování veřejnou dopravou zadarmo (smogová situace), lístek nevím, kolik normálně stojí, ale pokud vám je do 26 let, máte do zámku základní vstup zadarmo.

Celý dojem mi bohužel kazily davy lidí :(.

To k mým nejoblíbenějším (nejhezčím) místům, nemůžu se dočkat, až pojedu příště zas a už vážně zabloudím! Jaké jsou vaše nejoblíbenější Pařížská místa?

Pusu, Domi

5 komentářů

  1. Sandra Slusna Reply

    Kraaaasnej clanek Domi! Pariz taky moc miluju a nejvic se mi asi libilo, tezko rict: vsude??? 😉 Tesim se az se tam zase podivam, mas i nejaky tipy na restaurace? <3 Jinak krasny fotky, ale ty jsou vzdycky, hlavne ten vyhled z Galleries Lafayette se silene povedly, diky za tip!!!
    http://shineoffashion.com

  2. Alexandra Laňková Reply

    Myslim, ze potrebuju jet do Parize, sednout si do kavarny na Montmartru a do sluchatek si dat soundtrack z Amelie a Moulin Rouge ♥

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..