Ahoj :)))
Tak první Buda-pešť report je tu. Byl to veeliiiceee náročný den a teď mám co dělat, abych nezavřela oči a neusla ( je 18:09). Včera v 11 v noci nám odjížděl autobus přes Brno&Bratislava až do Budapeště. Abych se vám přiznala, vůůůbec jsem nebyla na výlet připravená a nevěděla jsem, co mám čekat. Jen mi všichni řikali, jak je B. úžasná, nádherná a skvělá.. Ani jsem si nestihla do mapy zašrtat turistická místa. 🙁
Přijeli jsme o 3/4 hodiny dříve. Přesnějí v 5:30 a teď co s náma? 😀 Promrzlí a rozlámaní po příšerné noci jsme došli na hlavní nádraží, koupili si lístek do metra (pamatujete ještě ty kožený sedačky v metru, tak ty tu maj :D) a jeli zkusit náš hotel, zda už mají připravený pokoj. Kdyby ne, plánovali jsme se jít nasníat a přečkat tam.
Díky bohu, že pokoj byl připraven. Bydlíme v hotelu Aria (odkaz), je hned v samotném centru Budapeště a nemůžeme si ho vynachválit. No jen se podívejte, jak krásný to tu máme 🙂 A to nás snídaně teprve čekají! 🙂 Dorazili jsme něco po šesté ráno a už neusnuli. Vysprchovali jsme se, nasnídali zbytky jídel z domova (heh – ups :D),rychle jsem zaškratala místečka a vyrazili jsme se.

Jako první jsme narazili na Basilicu St. Stephen, která se nachází hned vedle našeho apartmánu, pokračovali jsme ke druhénejvětší synagoze (Dohány ulive) v Evropě a přes Hummus Bar na místní  trhy – Great Market Hall.
Hummus bar všem doporučuji, bylo to naprosto nejnejnejlepší, krom teda velice nepříjemné obsluhy.

Z tržnice, která nás vůbec neoslovila jsme vyrazili na “vyhlášenou“ “nakupovací třídu“ – ulička Vaci utca. Nevím, kdo to tak pojmenoval, ale ze 3/4 její délky je ulice pokryta obchůdky se suvenýry. Až na jejím konci jsme narazili na zmenšeniny našich obchodů jako je Zara, H&M, nejmenší Lush, který jsem kdy viděla atd atd..
Následovala Dunajská promenáda, Chain Bridge a Mathias Church, Fisherman’s Bastion + muzea na kopci, s přenádherným vyhledem na celou Budapešť. Jde se nahoru dostat lanovkou za cca 190 Kč (zpáteční), ale to mi přijde jako vyhozený peníze, tak jsme si to vyšli a za 5 min byli nahoře :).

Ve jsme si krásně prošli a před přístupem do hotelu jsme si ještě dali Asijskou kuchyni :). Mňam!

….. A na pokoji na nás čekalo překvápko :)) Děkujeme!Jak je doma vůbec? Já jsem z toho počasí uplně nešťastná, protože musím nosit péřovku, kterou nesnášim, ale v ničem jinym teplo prostě neni. “Its too cold to by pretty“ :D. Alespoň nám ale svítí krásný sluníčko 🙂
Pusu,
Domi