K narozeninám mě tentokrát Tonda “unesl“ na Šumavu, už se nám stalo tradicí, že ani na jeho či moje narozeniny nejsme doma a je to skvělý, zážitkový dárky miluju nejvíc ze všech. Přijeli jsme na hotel v pátek večer (spali jsme tady: Wellness Hotel Florián) a v sobotu, na narozky pršelo. Od rána do večera a byla jsem za to fakt ráda. Měli jsme totiž naplánované wellness a masáže, tak jsem si to mohla užít, aniž bych furt přemýšlela nad tím, proč nejsme někde na výletě. Já prostě miluju výlety :).

plechý, šumava, borůvky

plechý, šumava plechý, šumava plechý, šumava

V sobotu jsme se teda poctivě prováleli a zregenerovali a v neděli vyjeli po snídani na vámi doporučovaný Plechý. Nejvyšší vrcholek Šumavy. Vycházeli jsme z Třístoličníku v Německu (jeli jsme podle google maps a pár kilometrů před cílem nás to navedlo nějak špatně a museli jsme přepnout na Mapy.cz). Přes Trojmezí (bod hranic Česka, Rakouska a Německa) jsme došli rovně až na Plechý, nemáte se kde ztratit. Cesta nebyla vůbec náročná, ale vemte si pořádný boty, jde se celou cestu po kamenech. Byl to moc fajn výlet, tak akorát dlouhý a okolí tam je nádherné, všude roste hromada borůvek a takhle na podzim, i když byly nahoře dva stupně, to fakt stálo za to. Ale nezapomeňte si čepici.

Tip od vás: někdo z vás mi doporučoval, že to je na Plechým super v zimě, kdy je kamenitá cesta zasypaná sněhem. Je prý většinou dost udusaná od ostatních a tak se tam dá chodit i bez sněžnic.

plechý, šumava

 

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..