Den minus druhýúterý – byla jsem na akupuntuře jako obvykle. Místo obyvklých jehliček jsme s paní doktorkou zvolily body na uvolnění krku & bolesti hlavy. Mám ho opět nějaký posunutý (trpím na to už asi dva roky) a šíleně mě z toho bolí hlava + chtěla jsem to vyřešit, než odjedu ve středu do Londýna. Posadila si mě na takovou tu speciální masážní “kozu“ a hned s prvním vpichem jehličky se mi udělalo zle
Nevolno, slabo, hlava se mi motala.. Pokračovala dál s dalšími asi 8mi jehličkami. Komunikovaly jsme spolu a já jí řikala, co mi je a tak. Vydržela jsem to asi 3 minuty a musely jsme to sundat, bylo to fakt strašný. Následně jsem jela do školy, kde se mi udělalo ještě hůř a do večera jsem měla příznaky chřipky. Bolest všeho, unavenost, začlo mě bolet v krku. Hmm, to je fakt divný, říkala, že do hoďky po aplikaci budu v pohodě. Napsala jsem jí a dostala jsem pokyn, ať si vemu brufen a jdu spát. Udělala jsem tedy tak.
_________________________________________________________________________
Den mínus první, středa – můj stav byl ještě horší. Divný, já totiž nebývám vůbec nemocná. Jako nikdy. Zrušila jsem školu a byla jsem celý den doma, snažila se “cítit líp“. Bylo mi katastrofálně. Čekala jsem ale, že to každou chvílí přejde.. Nepřešlo. Večer jsem už z toho všeho byla tak zoufalá, že jsem dala na facebook status, zda někdo není čínský medik. Ozvala se mi jedna slečna, přes kterou jsem to řešila a zde mám odpověď na můj stav: 
 
čínská medicína řeší příčinu problému, to znamená, že když se začíná něco takového v těle řešit, tak ve většině případů přicházejí nepříjemné pocity, páč se toho chce tělo zbavovat. a jak to leze pryč, tak to bolí.

 

a jestli má příznaky chřipky, tak to může znamenat, že se tělo vypořádává s něčím, co bylo někde usazeno a teď se to dostává z těla ven, tak proto taková reakce. imunitní systém to nemusel zachytit protože ho třeba nemá tak silný“ 
 
Děkuji, konečně mám vysvětlení. Myslela jsem si, že to tak bude.

 

 
Den nultý – středa – odlítáme. Ráno jedna tiskovka, pak rychle na finančák, vyzvednout si nové sportovní oblečení a pak rychle zabalit, něco nafotit a na další blogis akci. Nebylo čas odpočívat a možná jsem měla vše zrušit. Třeba by mi bylo líp 🙂 Hlavně třeba v letadle, kde jsem nemohla dýchat, uši mě bolely a celé dutiny pálily natolik, že jsem se … rozbrečela. AHA.
_________________________________________________________________________
Tak teď k tomu, kde jsme vše sháněli, kde bydlíme atd…
_________________________________________________________________________
Letenky jsme kupovali nezávisle na datumu, šlo nám jen o jejich cenu. Vyplatilo se. Zpáteční letenka nás každého stála 1100,- včetně letištních poplatků. Letenky jsem hledala přes azair.com.
 
Letěli jsme na letiště Standsted. Odkaď se také musíte nějak dostat do centra Londýna. Chtěla jsem mít vše v klidu připravené, a tak jsem nám sháněla i nejlevnější tranfer už v Praze. Koupila jsem online jízdenky express vlakem (i s wifi!), který nás vyšel každého na další tisícovku (cca 30 liber) do centra (a zpátky pak). Přitom všude na letišti jsou autobusy se zpáteční jízdenkou za 15 liber. Okay. Tak příště už víme.. 😀
_________________________________________________________________________
Ubytování jsme měli zařízené přes Káju, děkujeme mockrát. Bydlíme na Kings Cross studentské koleji. Oxford street máme 20-30 minut pěšky. Jupí.
_________________________________________________________________________
Metrem jsme zatím jeli jen jednou – je moc drahé, 2.30 za !jednu! jízdu a to navíc na jejich Oyster kartičku. Tak jsme si radši koupili jednodenní jízdenky na kola, dostaneme se všude a nemusíme se ani obtěžovat, že nám je někdo ukradne. Všude po centru jsou místa, kde si kolo můžete za dvě libry pronajmout (na celý den), kdykoliv vyzvednout a pak zase kdykoliv – kdekoliv do jejich stanic vrátit.
 
A teď už konečně k prvnímu dni. Bylo mi nejhůř a i když si z 90% prášky neberu, zde nebyla jiná cesta. Ten den jsme viděli:
 
Tower of London
Tower Bridge
Borough Market, kde jsem se asi zamilovala. Nejkrásnější trhy s jídlem. A to ovoce!
Mnoho dalších uliček a hlavně celé odpoledne pršelo, takže jsme i dost přečkávali v kavárnách a Pretu především :D. Mají tam kokosový bezlaktózový jogurt. Ehm. Láska na první chuť.
Ukončeno malými nákupy na Regents street a Oxford street. V Marks&Spencer jsme se navečeřeli a jeli na kolech domů.


Budu ráda za jakékoliv tipy, kam se musíme podívat,
Děkuju :)))
Domi