V lednu jsem si s klukama z agentury, která vytváří mediální obsah pro jiné firmy, udělala týdenní výlet do Rakouska, kam jsme jeli na lyžích poznávat nová místa. Zároveň i fotit a natáčet materiál pro Rakousko. Na takovém výletě je elektronika docela důležitá a to bych nebyla já, kdyby se mi všechno nerozbilo. Asi mi něco naznačovalo, že mám být víc offline než online, ale na to tu nebyl čas. Pro představu mi v zahraničí nefungovala SIM karta, druhý den mi odešel nový foťák, třetí den se rozbil (a to úplně) dron a poslední zas počítač. Všechno a ještě navíc z ničeho nic. Přísahám! Takže velké díky Michalovi (@prouzicc pro @incube.interactive), že mi mohli poskytnout fotky do tohoto článku.tento článek je ve spolupráci s rakouskou národní turistickou centrálou


Jako první jsme navštívili rakouské lyžařské středisko Ski Juwel Alpachtal Wildschönau Tirol (link na počasí a sněhové podmínky), cesta trvala cca 5,5 hodiny z Prahy na kterou jsem už zvyklá a absolvujeme jí docela často. I tak to ale s klukama uteklo jak nic, všichni jsme se viděli poprvé a měli si co říct.

Když vzdalenost z Prahy a kvalitu sjezdovek porovnám s těmi českými, není nad čím přemýšlet. Sice se tam trošku projedete, ale věřte mi, stojí to za to. O tom jsem se po pěti letech zase přesvědčila předminulý víkend. Jeli jsme s kamarády na sever Čech a místo pohodového dne na lyžích jsme jen stáli ve frontách na lanovku. A to nebyli nějaké pětimituvky, ale každý sjezd následovalo 20-30 ve frontě. Za celý den jsme zvládli dohromady 9 jízd a pak jsme to vzdali, neměli jsme na to nervy.

Z toho důvodu vám moc ráda poskytnu tipy, kam se opravdu vyplatí jet a kde si užijete lyžování stejně jako my.


Ubytování:

První dva dny výlety jsme bydleli v hotelu Pirchnerhof (link je zde), v typicky rakouské vesničce Alpbachtal.  Hotel má za mě hned několik plusových bodů, které bych zvážila při dalším vybírání hotelu. Prvním z nich je, že sjezdovka je vidět už z hotelu. Druhým je jejich venkovní bazén, který jsme po prvním dni museli ozkoušet a třetím jsou jejich snídaně a večeře, 10 z 10 hvězdiček.

Níže je jen malá ukázka ze snídaní. Byla jsem mile překvapená, že měli až tři rostlinné mléka. Často nemají žádné a tady rovnou tři.

Noční lyžování:

Po příjezdu z Prahy jsme si vynosili věci z auta, převlíkli se do lyžařského a vyrazili na noční lyžování na sjezdovku Reitherkogel. Sice se nám po cestě moc nechtělo, ale bylo to to nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Sjezdovka byla krásně dlouhá, široká, docela prázdná a my se tak mohli hezky rozjezdit na následující dny.

Na této sjezdovce/lanovce najdete i jednu z několika sáňkařských drah, pro které je toto středisko známé.


Středisko Ski Juwel (sjezdovky a sáňkařská dráha):

S celkově 109km sjezdovek patří Ski Juwel lyžařské středisko mezi jedno z těch nějvětších v Tyrlosku. V letech 2012/2013 došlo ke spojení dvou vrcholků a z klidného malého areálu se stal větší zábavnější.  Středisko je velmi kids&family friendly, ale zajezdí si tu opravdu všichni. Pro děti tu mají naučné fun parky, pro odvážlivce parky se skokánky a pro freeridery celou neupravovanou část, kde si můžou zajezdit v čerstvě napadaném sněhu. Tady je fotka:

Pokud vás, nedejbože, chytne ošklivé počasí, nemusíte se bát. Mají tu rovnou tři sáňkařské dráhy, včetně jedné noční, která je v provozu každou středu a čtvrtek ze stanice Roggenboden Oberau. (Zde je link k dalším informacím.)

Jeden z nejhezčích výhledů, které jsme tu viděli byly z restaurace Schatzbergalm, kde nám i moc dobře uvařili (sýrové špecle se smaženou cibulkou) a mají celou prosklenou část, která směřuje do údolí. Další hezký výhled byl na  vrcholku u lanovky s křížem Hornlift 2000.


Celkově se mi tam moc líbilo. Sice to nejsou dvě hodiny z Prahy jako na sever Čech, jak jsem psala na začátku článku, ale pokud vyjedete v pátek po práci, večer tam jste a máte celý víkend před sebou. Za mě se ty hoďky cesty navíc rozhodně vyplatí. Máte větší garanci sněhu – my ho měli hromady. Permice nejsou tak drahé (49eur/den), vyjdou jen o pár stovek víc než tady, ale hlavně tu mají boží dlouhý sjezdovky.

Byli jste tu už? Nebo kam nejradši jezdíte vy?

Domča


z restaurace


A teď už momentky, které jsem našla v iphonu:


freeridová část
spa time!
happy kiddo
další freeridová část

1 Comment

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..