U jezera Königsee bylo krásně. Byli jsme tu bohužel jen jeden den (od devíti do dvou), ale kdyby to šlo, budeme tu celý víkend (= tip, kam na víkend z Prahy). Konigsee je nejvýše položené jezero v Německu (na hranicích s Rakouskem), také nejhlubší a říká se, že si tím Němci nechali tu nejhezčí část z Alp.. Je obklopeno horami, a tak si všichni dokážeme představit, jak krásná panoramata tu jsou. Pokud si ho chcete užít v té největší kráse, vyražte k němu co nejdříve.

Kdekoliv je možnost plavby na lodičkách, nepřemýšlíme a rovnou kupujeme lístky, nevím, má to prostě takové svoje kouzlo.. A hlavně jsme chtěli vidět jezero Obersee, které je na druhé straně od přístavu. Právě takovou lodí se tam dostanete. Pokud jste hikovací milovnící, zastávka Salet je prý skvělým startovací bodem pro hiky.

První loď vyplouvá z přístavu v 9:00. Buďte tedy na místě dřív, ať si stihnete koupit listek a vystát frontu (na lístky i loď). Přišli jsme k pokladnám těsně před devátou a museli jsme jet až druhou loďkou. Za 19 euro na osobu jsme si koupili jízdenku do zastávky Salet a přes St.Bartholoma zpět. Loďka vyjíždí každou půl hodinu, ale když je třeba, intervaly se snižují. Cesta přes jezero trvá necelou hoďku, ale nebojte se, čeká vás příjemná projížďka s výkladem.

Do zastávky Salet jsme jeli jako první z jednoho důvodu. Chtěli jsme si ještě bez davů lidí obejít jezero Obersee, které je v docházkové vzdálenosti (cca 10 minut) od zastávky. Dá se ale celé obejít a za hodinu a půl se ze Saletu dostanete až k vodopádům Röthbachfal, které jsou za Obersee a kde to určitě stojí za vidění. Na cestě od vodopádů do Saletu jsme si dali na chatě u Obersee pivo a vykoupali se v jezeře. Kdybysme se předtím nenajedli, určitě se najíme tady. Nabízí tu čerstvý chleba s jejich domácími sýry, špekem či mléko a vypadalo to fakt skvěle.

Ze Saletu jsme jeli zpátky do zastávky St.Bartholoma, kde teda už byla hromada turistů a oprávněně. Bylo to tam nádherné. My jsme ale měli v plánu ještě jiný výlet, takže jsme si natočili vodu (u záchodů je pitná voda, juchůů) a jeli k autu. Určitě bych si tu na příště vyhradila více času, zabalila deku do baťůžku a vyvalila se na trávníku u vody po zbytek dne. Voda tu byla krásně čistá a šlo se tam schovat od hromady lidí, kteří se na této zastávce soustředili hlavně kolem restaurace.

Naším dalším cílem v okolí byl přírodní bazének vytvořený pod místním vodopádem s výhledem na celé Konigsee. Jak se k němu dostanete si můžete přečíst ve článku tady. Dále v okolí můžete navštívit Orlí hnízdo.


Tip: Ze zastávky St. Bartholoma jsou také skvělé procházky, například do ‚‚Ledové kaple“.

Tip2: Je to tu dog friendly, ale musíte mít s sebou náhubek.

Tip3: Zde na tomto odkazu je několik hikovacích okruhů, které si kolem jezer můžete dát.


Mějte se krásně a kdybyste měli nějaké nápady, jak vylepšit tyto cestovatelské články, budu ráda. Chybí vám tu nějaké informace?

Budu ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu, chci, abyste byli spokojení,

Domča