Na Korfu jsem byla jako malá s taťkou a co si vzpomínám, bylo to super už tehdá. Jezdili jsme tam na skůtru po výletech, jedli tzatziky anebo se koupali. Přesně to, co mám na dovolených nejradši. Tenhle výlet s holkama na Korfu byl taky super, a tak se sem budu ráda vracet. Krásný vzpomínky mi dovytvářejí kouzlo daného místa, máte to tak taky? Už se mi takhle jednou stalo, že jsem jela na konkrétní místo s někym, kdo mi to celý pokazil a díky tomu mě to tam znovu netáhne. Tohle je přesný opak. Kdyby to šlo, hned se seberu a jedu hned!

Základní informace k dovolené na Korfu:

LETENKY

Letenky jsme si kupovaly přes Ryanair.cz z Bratislavy. Byly daleko levnější než z Prahy (myslím, že nás zpáteční vyšly na něco kolem 2000,-). Úplně původním plánem bylo, že z Prahy pojedeme vlakem, ale zpáteční cesta nám to zkomplikovala. Letadlo mělo přiletět zpět až kolem půlnoci a první vlak do Prahy jel až někdy v pět ráno. Jely jsme tedy autem, zaplatily týden parkování a i tak to v pěti lidech vyšlo levněji než kdybysme všechny platily vlak.

UBYTOVÁNÍ KERKIRA & YPSOS

V hlavním městě Kerkira jsme bydlely v nádherných apartmánech Liston (klik na jejich fb stránky). Jsou umístěné přímo v centru, v dochozí vzdálenosti čehokoliv (i na berlích, haha). Restaurace, noční život a historii města máte tady na dlani.

V každém apartmánu je malá kuchyňka s ledničkou a kávovarem, takže ideální na ranní kafe. Apartmány jsou zrekonstruované ve starých řeckých uličkách a věřte mi, zamilujete si to tu stejně jako my.

Kde jsme si to zamilovaly úplně stejně byl Stone House v Ypsosu, na sever od hlavního města. Jde o předělanou haciendu, na které se vyřádila sama pani majitelka. Pohodlně se tu vyspí 6 lidí. Dvě hlavní ložnice, jedna s meziposchodím, koupelna se sprchovým koutem, pračkou a kuchyní, kde jsme si zbytek dovolené vařily. Skvělé tedy pro rodiny a partu kamarádů. Po domluvě jsme měly i gril. Velkým plusem beru to, že domeček je zastrčený, takže jsme měly hromadu “klidu“ na dělání bordelu.

Pokud byste měli zájem, mrkněte a kontaktujte paní majitelku zde na facebooku, v rámci ubytování vám zařídí i výhodnější letenky z Prahy, Brna či Ostravy.

RESTAURACE – KERKIRA

Imabari Seaside Lounge Bar (klik) bylo místo, kde jsme se byly koupat hned několikrát, je to příjemný lounge jak na jídlo, tak drinky. Je zde přístup do moře a můžete zde celý den být na lehátkách. Měly jsme ho tři minuty od ubytování, takže to byla taková naše opalovací stanice, o personálu ani nemluvim. Když mě pan majitel viděl s berlema, jak se táhnu na záchody, tak se ke mně přidal a šel mě doprovodit na invalidní záchody až dovnitř, kde mi začal sundavat i ty postranní panely kolem záchodu, bobík (:D:D:D:D).

Co se jídla týče, tak v Kerkiře jsem našla podniky Pane e souvlaki a Pane e psaraki, kde jsme byly pečený, vařený.  Jsou to dceřinné řecké restaurace, jedna je orientovaná spíše na maso, druhá na ryby. Mně víc seděla ta na maso (Pane e souvlaki), protože tam měli více vegetariánských možností, ale oboje byla pecka a určitě se tu stavte!

Třetím pokladem, který jsem našla byla taverna Diporto, je ukrytá ve vedlejší uličce a nabízí zas něco jiného, více tradičních jídel, Janča si zde dala vysněnou Musaku a já zapečené lilky, Marťa sáhla jako všude po smažených rybičkách a nesměl chybět řecký salát a tzatziki. Všechny jsme si to moc chválily a určitě bych se vrátila zpátky.

RESTAURACE  V YPSOS

Krom dvou obědů jsme si v Ypsosu vařily, takže zde mám tip jen na jednu restauraci a to Ta Diktia, kam jsme byly pozvané na pořádnou řeckou hostinu. Restaurace je přímo na pláži, takže se po vydatném obědu můžete jen převalit na lehátko. Měly jsme s holkama štěstí na stůl, byly jsme na Korfu mimo sezónu, tak nikde nebylo moc lidí a koukněte, jak VIP místo jsme dostaly. Ochutnaly jsme tady více místního jídla, což byla velmi příjemná změna od každodenních řeckých salátu a tzatziki.

Na stole jsme tedy měly: smažené olihně pro Janču, grilované sardinky pro Marťu, hovězí na česneku pro Lůcu, masové koule pro holky na sharing, pečené papriky plněné rýží pro mě a talíř plný různých pomazánek. Fakt mňam!

VÝLETY

Původně jsme s Marťou měly v plánu tolik výletů, že bysme to ani nestihly, ale to bych nebyla já a dostala jsem nechodící ortézu a berle, takže se kvůli mně musely výlety dost přizpůsobit, neviděly jsme zdaleko ani půlku toho, co jsem měla v plánu, ale zde je alespoň něco.

Kerkira historická část

Kamkoliv v historické části půjdete, bude to tam krásně, kam se ale nezapomeňte podívat je Stará pevnost, kde je i nádherný, fotogenický Saint George ChurchTaky si nezapomeňte zapálit svíčku v jejich neznámějším kostele, říká se, že když si u toho budete něco přát, do roka se vám to splní. S holkama jsme tedy nastoupily, každá s několika svíčkami v ruce a šly jsme na to. Upřímně? Celá atmosféra a to, že to byl náš poslední den nám přinesla to, že jsme měly všechny na krajíčku a asi deset minut jsme ani necekly.

Nejvýše postavené místo na Korfu – Pantokrator

Sem dojede až autem a víte co? Uvidíte tu nejen na celé Korfu, ale je tu i kostelík z 16. století.

Pláž Paleokastritsa

To nejlepší na konec, fak že jo. Markét nás lákala, že tohle Paleokastritsa je nejhezčí pláž na Korfu a měla pravdu. Celá její oblast je nádherná a mě štve, že jsme tu neměly víc času. Vyjely jsme nahoru do hor, do oblasti vesničky Lakones, kde byl krásný výhled na všechny plážičky a místní amfiteátr, zastavily jsme si i v kavárnně na kafe&výhled a pak sjely dolu do přístavu a na pláž se koupat.

Určitě bych tu někdy chtěla zažít západ slunce.

Nic moc jinýho jsme s holkama nezažily, možná to bylo tím, že jsme neznaly tempo ostatních anebo tím, že jsem byla na invalidním vozíčku a berlích, ale i když si na to jen vzpomenu, byla to skvělá dovolená. Taková ta i válecí, kterou jsem nezažila už ani nepamatuju, protože se furt honíme za nějakými výlety a památkami. Takže holky děkuju moc, bylo to s vámi skvělý!

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..