Aneb jak si ubrat sedm kilo během pěti minut.

photoshop draw planet

Tohle byla opravdu spolupráce snů, takže vám v dnešním článku přináším recenzi na Draw Planet, místo, kde se setkává nejkreativnější vibe v Praze. Už přes rok jsem chtěla začít chodit na kurzy o základech Photoshopu, protože nikdy člověk neví, kdy ho bude potřebovat. Nebo aspoň v tom, co dělám. Neměla jsem v plánu se zhubeňovat a zvětšovat si jisté partie, ale chtěla jsem Photoshop více poznat. Sem tam za sebou začmárat dopravní značku a v přírodě z jedné fotky přiretušovat oblohu do druhé fotky, nic víc. S Photoshopem jdou dělat kouzla a já je chtěla taky umět.

To jde ale těžko, když se v něm nedokážete ani orientovat. Zkoušela jsem nějaké věci dělat podle různých tutoriálů na Youtube, ale to nebylo ono. Nejenže jsem hned po daném úkonu zapomněla, jak jsem to udělala, ale neměla jsem žádný celek PS vědomostí.

To se ale změnilo právě v Draw Planet, kam jsem docházela na 12 týdenní kurz. Čeho jsem se bála nejvíc, protože furt někde cestujeme bylo, že bych o nějakou hodinu přišla. To bylo úplně zbytečné, hodiny vám bez jakéhokoliv problému dokáží nahradit, stačí se jen domluvit a dorazit jindy. Zkušenosti s Draw Planet mám opravdu velmi dobré.

Na kurz Adobe Photoshop pro začátečníky jsem přišla s nulovými zkušenostmi, Satine (slečna lektorka) s námi měla takovou trpělivost, že už jen za to má kurz 5 z 5 hvězdiček, já bych s naší ‘’neschopností’’ na jejím místě asi praskla (jsem na tohle trochu nervák, ups). To jen u mě to bylo furt ‘’mně to nejdeeeeeee’’ anebo ‘’a jak to, prosím, mám udělat?’’, vynásobte si to ještě dvanácti a vualá..

V Draw Planet jsem ale ani jednou nepotkala nikoho z lektorů, co by byl nepříjemný. Takhle to vypadá, že tam mají opravdu skvělý kolektiv a moc příjemné prostředí na tvoření. Každou lekci nás chodil “kontrolovat“ pán z recepce. To byl největší bobík, každýho nás vždycky pochválil a když důkladně prozkoumal naší práci, pronesl, že už jsme připraveni dělat bilboardy, hahahaha.

Některé projekty, které jsme dělali, byly fakt náročné, ale Satine nás provedla krok za krokem (= klik za klikem), jak se s tím poprat a zvládli jsme to opravdu všichni. Krásně nám vše vysvětlila, na cokoliv odpověděla a taky jsme si mohli vyzkoušet práci s grafickým tabletem (mají pro každého, stejně jako počítač s PS k zapůjčení, nemusíte tedy vlastnit svůj). Když nám na začátku hodiny ukazovala, co budeme dělat, nevěřila jsem, že něco takovýho taky zvládnu. Kupodivu to ale s její pomocí vůbec těžké nebylo.

Za těch 12 týdnů jsem se naučila plynule ovládat Photoshop, jeho základní funkce, jak si přiretušovat six pack a dokonce dělat sci fi retuše. Pokud jste o něčem takovém taky přemýšleli, tak neváhejte a určitě se sem přihlašte. Youtube videa jsou sice fajn, ale nedávají hlavu a patu jako kurzy v Draw Planet. Veškeré informace ke kurzu najdete tady, včetně ceny, kdy můžete nastoupit a co všechno kurz obsahuje. První volný kurz začíná už teď v srpnu, další až v říjnu.

Nezapomeňte se podívat i na další kurzy, já bych časem chtěla ještě začít chodit na nějakou malbu/ilustraci a víc se tak kreativně vybít. A co vy? Byli jste už někdy na takovém kurzu? Dal vám něco?