Po předposledním článku o rozchodě můžu říct, že mi spadl kámen ze srdce, měla jsem pocit, že vám furt “dlužim“ nějaký vysvětlení. Dnes se nebudeme bavit o ničem tak “deep“, ale kluci to můžou brát jako návod, jak na boží rande. Nemůžu přesně říct, co považuju za “to“ dokonalý rande (kecám, mám ho v hlavě, ale nechám si ho pro sebe), ale pokud se ani jednou nepodívám za tu dobu na hodinky, nasměju se a nepřemýšlím nad tím, o čem dalším se budeme bavit, tak je vše tak, jak má být.

Pokud si řeknete, že všechny body ovládáte levou zadní, tak i tak je připomínám, protože určitě existují vyjímky:

#1 Strašně rády jíme a trávíme čas s kafem. Když nás pozvete na rande přes den a né večer, bereme to jako dobrý znamení. Budeme si myslet, že to s náma myslíte trošku vážně a že vás zajímáme. Víte, kam jsem vždycky chtěla být pozvána na rande a nikdy nebyla? Na brunch. Je to daleko originálnější než večeře a myslím, že si tím hezky zpříjemníte začátek dne.

Co třeba Bistro 8, Coffee Room, The Farm, Moment či Herbivore?

#2 Nechceme do žádných fancy a předražených podniků. Já osobně, i ostatní moje kamarádky, to prostě nemáme rády, necítíme se tam dobře a já bych se zbytečně nervovat při vybírání outfitu. Radši zvolím uvolněnou kavárnu před rádoby fancy Žižkovskou věží. I po roce vztahu.

#3 Chceme se bavit. Vemte nás na dlouhou procházku. Já se mi-lu-ju procházet. Prahu mám prošlou křížem krážem a snad nikdy mě nepřestane bavit. Vyšehrad, Pražský Hrad (tam doporučuju večer, nenarazíte na davy lidí a večer to má svý kouzlo) Petřín či nahoru na Letnou ke Kyvadlu? Je libo nějakou jinou aktivitu jako třeba bowling? Krmit kačenky? Vemte nás na trhy na Náplavce a při tý příležitosti nám kupte ty jejich nádherný tulipány (romantika level: 7595695). Zimní/letní brusle? Motokáry? Bobová dráha? A i kdybysme nedělali nic z výše uvedenýho a byli jen na tom kafi, chceme se s váma smát (důležitý podbod), žádný složitý diskuze o politice prosim :D.

#4 Pusťte nás ke slovu, chceme vám všechno říct a je krásný, když vás to doopravdy zajímá. Takže bacha, ať celý rande nemluvíte jen o sobě, některé vaše předlouhé monology můžou působit egocentricky a nudně. A když jsme u toho bavení se, moc si nestěžujte (to samý platí i pro vás holky) 🙂 .

#5 Líbíme se vám? Řekněte nám to. Jsme rády středem pozornosti a chceme vědět, že je o nás zájem. Ale než nám cokoliv pochválíte, zamyslete se nad tím, co nám doopravdy udělá radost. Fráze “sluší ti to“ je už dost oposlouchaná ;).


#6 Není nic víc sexy než sebevědomej chlap, kterej ví, co chce a ví, co dělá. Jako vážně.


#7 Zaplaťte za nás.I když se nabídneme, že si to zaplatíme, tak to stejně zaplaťte. Povolit smíte až poté, co na tom budeme trvat a budeme protivně neodbytný. A když holka řekne, že to příště bere, tak to přijměte, nechceme se totiž cítit blbě, že furt za nás něco platíte. (Jednou se mi stalo, že když přišla slečna servírka a zeptala se nás, zda budeme platit dohromady nebo zvlášť, tak ten kluk jenom seděl, zmateně koukal kolem sebe a absolutně nevěděl, co říct. Mně vůbec nevadí za sebe zaplatit (navíc – byl to mátovej čaj :D), ale tak mě nemá ZVÁT na kafe. Chápete ne? :D)

# 8 Napište nám po prvním rande první vy. Já vím, já vím, někomu se to může zdát “nefér“, že tomu tak v dnešní době je, ale je to jedno z těch nepsaných pravidel jako, že máte děkovat a zdravit. My pak doma vážně čekáme, dokud nám nenapíšete. Když smska konečně pípne, skáčeme radostí.

Nejdůležitější bod #9, který moc neovlivníte: pokud tam neni chemie a pořádný zájem, tak můžete udělat cokoliv a stejně to časem neklapne. S osobou, se kterou toto najdete, je pak krásný cokoliv: válet se v posteli, sedět nekonečně dlouho na lavičce anebo i vidět film, kterej vás absolutně nebere :D.

Skoro bych zapomněla na bod #10. Buďte gentlemani. Doba už je sice jiná a skoro nikdo nám dveře neotevře ani do kabátu nepomůže.. Ale právě proto byste měli vyčnívat třeba tímto gestem. Když se tak stane, tak máte u nás na půl vyhráno. Vážně. Nezabije vás to a u nás budete mít tak obrovské plus, že si to ani nedokážete představit.


Pokud se ptáte, proč jsem použila fotky s Baru, tak je to jednoduché. Spala u nás ze soboty na naděli a udělaly jsme si spolu přesně takový perfektní rande. Ráno jsme vstaly, vyjely na dvouhodinový brunch, půl dne se procházely po Praze, povídaly si a vše bylo naprosto boží. Kdyby ten den byl se mnou někdo jiný (nepočítám holky z mýho #squad), tak to prostě takový nebude (ad bod 9 :)).

Hodně štěstí s hledáním té dokonalé polovičky,

Vaše D.

PS: Chci znát všechny divný / nejkrásnější / nejhorší / nejvtipnější rande, na kterých jste kdy byli, vždycky se bavím příběhy, které se doopravdy staly a připojte, co od kluka při takových příležitostích očekáváte :).