Tumtudumtuduuuuum (famfáry!). Konečně nastal ten den, kdy jsem se odhodlala vám sepsat, jak upravuji fotky. Nebylo to z důvodu, že by to bylo nějaké tajemství, to vůbec. Ale je to náročnější článek a já jsem (nebudu to okecávat) jednoduše líná (Dominiko, Dominiko…), takžžžeeee…

Tip numero uno: Přidáváte čtvercové fotky? Foťte do čtvercového formátu.

Když jsem přidávala na instagram fotky jenom ve čtverečku, osvědčilo se mi je rovnou tak i fotit. Na mym Olympusu i iPhonu to jde, nevím, jak jsou na tom ostatní zařízení, ale zkuste to, lépe si tak představíte kompozici.

Tip numero dos: Nepřehánějte to s filtry. Ať už v jeho intenzitě, tak i množství použitých filtrů na vašem profilu. Méně je někdy více a když si někdo rozklikne váš profil, bude to směs všeho a ničeho. Chceme zaujmout, keep it simple.


Aplikujte stejné (podobné) úpravy na všechny vaše fotky, buďte sví a uvidíte, že si během chvilky uděláte vlastní “rukopis“ a fotky vám začnou ladit samy.


Tip numero tres: Já jsem extrém, ale… Přemýšlím dopředu, jak fotky budou vedle sebe, pod sebou a horizontálně vypadat. Třeba, že nemůžou být dvě selfies vedle sebe, pak dlouho žádná. Chci, aby všeho bylo na feedu vyváženě a hezky to plynulo. Ptáte se proč? Když si někdo nový rozklikne můj profil, tak aby co? Zaujal. 🙂

APPLIKACE K ÚPRAVĚ FOTEK:

VSCO CAM

Po vyfocení a dlouhém vybírání jedné fotky, ji většinou jako první otevřu ve VSCO Cam a rovnou vyberu filtr. Mám 3-4 oblíbené, které kombinuji, většinou jejich intenzitu stáhnu na polovinu, ale pokud to fotce sluší, nechám ho i na 100%. Každá fotka je jiná a vážně záleží..

Mezi oblíbené filtry patří: A4, A5, A6, HB1/HB2. Dále ve VSCO upravím jas, kontrast, fotku oříznu.. Hraju si s tím, dokud to není skoro perfektní.

ifbusbgi

Jas s kontrastem jdou vždy nahoru. Chci fotku světlou a kontrast dodá fotce “říz“, ten podpoříte i funkcí “clarity“ – s tím to nikdy nepřeháním. Jemně a jen aby byla fotka ostřejší a vynikly detaily (nepoužívejte moc na selfies – ukážou se nedokonalosti, ale pokud chcete, aby vynikly třeba vaše abs, tak jen do toho :D). Dále si pohraji s teplotou fotky – to, co sedí lépe, to zvolím, ale jsem více na studený podtón..

Někdy toto stačí a fotku importuji do instagramu..

ihbpihb

jbnsgj


SNAPSEED

Pokud má fotka nedokonalosti jako, že je například focená proti sluníčku a objekt je příliš tmavý nebo mám tmavý roh, který se mi tam nelíbí, chci zvýraznit barvu jen jídla a né celé fotky, otevřu jí v Snapseedu.

Na takové“lokální“ úpravy má dvě funkce: selective anebo brush. Stáhněte a mrkněte se sami, upravíte tím jas, sytost a kontrast v dané oblasti. Selective jí vygeneruje sám, ale můžete si s tím pohrát a přes něj zvolit jen vše, co je zelené. Zde jsem potřebovala zesvětlit Abbynku.

Brush vám vykouzlí to samé, jen tam, kde všude přejedete prstem.

Krom této super funkce umí i klasické úpravy, dále tam najdete filtry a dokonce i hravé a cool fontyk nápisům přes fotky.

dvbůfbv


FACETUNE

Jak už název této aplikace napovídá, pořádně vás vytuní. Takže od bělení zubů (nikdy jsem nepoužila), přes pořádný vyhlazení pleti (taky nikdy naplno nevyužila – jen vždy lehce přejedu přes pupínky/krupičku, která se mi teď v zimě často vytvořila anebo jsem si s tím vyžehlila zmačkanou mikču) až po například retuš nechtěných objektů (ty činky nebylo potřeba zmizíkovat, ale potřebovala jsem vám to ukázat).

Vyhlazení pleti: Nejsem fanoušek přehnaných retuší, vždy si jen maximálně vyzmizíkuju pupínek, ale kdybyste měl někdo zájem, umí to i toto:

-přehnaně vyhlazen celý obličej / původní / jak bych se vyhladila já –

( -pardon, že se musíte na mě koukat tak z blízka- )

sljhvsbfjw

Trochu vyžehlené šaty:sújnvspfg

Bělení zubů prosím nepřehánějte, nebo budete vypadat takhle absurdně (i to bohužel najdu na instagramu).

(original / přehnané vybělení / “přirozenější“ vybělení)

sjvhnsfpbjsf

Tuto bělící funkci jsem spíše používala na bělení prostor a jiných objektů na fotce, když jsem chtěla mít hodně čistý a bílý feed. Na to jsem se pak časem vykašlala, protože to bylo velmi omezující. Na instagramu to tak dělá hodně lidí, nic proti tomu nemám, ale když něco vyfotíte pod úplně žlutým světlem, vybělíte na fotce jen zeď za sebou a zapomenete si “doladit“ tón pleti, tak to vypadá dost blbě a nepřirozeně. Tuto fotku, kdybych jí chtěla postnout, tak bych sebe ještě barevně doladila:

hvbsův

Anebo here (stůl):

ljhbhjbpůhjb

Facetune je taky skvělý na zvýraznění detailů – funkce details. Používám opatrně na vlasy, oči, detaily jako jsou doplňky anebo jídlo (na fotce zvýrazněny vlasy&oko).

lugvlgvlv


COLORSTORY

Aplikace, ve které přidávám do fotek paprsky a různé světelné efekty  (opět stahuji jejich intenzitu).

vhbsfnjsg

A když už mám vše upravené a jsem spokojená, nahraji fotku na instagram a tam případně vše doladím (hlavně shadows&highligts), aby bylo ostré, světlé a kontrastní.

Když nad tím přemýšlím, nebylo by vůbec od věci udělat part II., kde bych ukázala přesný postup u jednotlivých fotek. Hm? Měli byste zájem?

Mějte se krásně, jdu se vrhnout na beauty článek, který vám slibuji už listopadu :).