Svátky jsou už skoro u konce. U mě žádný přejídačky nebyly. Když na něco mám chuť, dám si to. Ať už je jaro, léto, vánoce anebo silvestr. Na Boží Hod u nás byla babička s dědou, jsou ve-li-ce konzervativní a v restauracích si VŽDY dají řízek s bramborovým salátem. Asijská kuchyně u ně vede jen ve formě česko“čínský“ podniků (pro mě to moc neni restaurace), kde si dají cosi zalité barevnou – plnou éček – omáčkou. Proto se mamka rozhodla, že jim udělá něco, co ještě nikdy neměli. A hlavně to bude odlehčené po tom brsalátu a řízku. Prý jim to moc chutnalo. Jupí!

Podávali jsme jarní závitky jako předkrm a pekingskou kachnu k hlavnímu chodu. Pro mě ve veganské úpravě (děkuji 🙂 ). Tedy bez krevet a bez kachny. Bylo to ge-ni-ální. Já se bez asijské kuchyně prostě neobejdu. Ne a ne <3.

I tak jsem ale měla potřebu více ovoce, něco lehčího. Přišla řada na ACAI BOWL.

Chuť samotného acai neni dobrá. Vůbec. Pokud ho ale rozmixujete se zmrzlým ovocem (zmrzlé banány a lesní ovoce ne – anebo naopak) a vodou, dostanete něco naprosto famózního.
Klasická acai bowl se servíruje s granolou, (ta je ale většinou slazená, volím tedy samotné vločky), banány a jahodami.
Pokud sladíte, snažte se vyhnout cukrům a různým sirupům (datlový, rýžový, javorový). Zvolte raději celé ovoce jako sušené datle, fíky, čerstvé banány. Obsahují vlákninu, vitaminya ostatní složky, které naše tělo potřebuje a neobsahují je právě výše zmíněné přírodní sirupy.
Ještě miluji přidávat chia semínka:))
Teď tu věnuji jeden odstavec samotným bobulím acai, ze kterého je prášek sušen. A to proto, protože se řadí mezi tzv. super foods. Má veliké antioxidační schopnosti, snižuje cholesterol, obsahuje mnoho vlákniny, což vede k delšímu pocitu sytosti. Je zdrojem mnoha vitamínů a minerálů (draslík, vápník, fosfor).
Především vitamin C = antioxidační účinky. Podporuje imunitní systém, stavbu a udržování zdravých zubů a kostí. Je také důležitý pro energetický metabolismus, který přeměňuje potravu na energii.
Dále obsahuje vitamin E – zvyšuje účinnost vitaminu C, stejně přispívá metabolismu a imunitnímu systému. Spravuje hmotnost.
Dejte vědět, zda jste ji už někdy měli a jestli chutná :)!
Ps: koupíte například na nutrifeed.cz  / vitalvibe.eu / rawsuperfood.cz

Comments

  1. Kachna bez kachny mne pobavila 😀
    Acai jsem ještě nezkoušela – tedy ve formě prášku. Měla jsem čaj s příchutí acai a moc mne nenadchl. Takže mne to až tak moc neláká.

  2. no jen jsem si dala placičky se zeleninou a omáčkou a bylo to fakt moc dobrý :)) Jinak acai čaj jsem si už také dělala a bvyhodila jsem ho, protože to bylo něco odpornýho 😀 Určitě ale acai bowl vyzkoušej, stojí za to! :))

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..