Mobil mám k ruce vlastně skoro přirostlej a ikdyž si myslím, že nějaký aplikace jsou v mym okolí samozřejmost, tak to neznamná, že je znáte vy. Proto vám dneska chci dát tenhle článek s mýma 12 aplikacema, který mi ulehčujou život a bytí a doufám, že si je oblíbíte stejně jako já. Dnes se mrkneme na ty, co se hodí na cestování a takovéty zařazené ve složce “ostatní“, příště se už mrkneme na ty, co se hodí na úpravu fotek.

SPLITWISE – Když cestujete s kamarády a každý sem tam něco zaplatí, tak není jednoduššího způsobu, než všechy společné výdaje zadat do této applikace a jakým dílem se částka rozděluje. Hezky vám na konci výletu ukáže, kdo komu co dluží/nedluží.

BOOKING – Co si budeme… Airbnb už vyjde většinou stejně draho jak booking a když se to vychytá, tak můžete mít hezký ubytování za málo peněz, musíte koukat a koukat. Tak dlouho jsme s Dittou oddalovaly ubytování v Paříži, až jsme bydlely v Ibisu s 50% slevou. A když kliknete na tenhle link, tak vás to nebude stát ani o korunu navíc a mně přijde malá provize, díky které mi pomůžete dál cestovat, žít a dávat vámsem  více z cestování, předem strašně moc děkuju :).

SKYSCANNER – Tady hledáme ty nejlevnější letenky.

FOURSQUARE – neustále přemýšlíte, kam v dané lakolitě na dobré jídlo, kafe nebo dortík? Tak foursquare je jedna z mých nejobíbenějších applikací vůbec. Stačí zadat, co hledáte, jakou cenovou kategorii a vualá, hned vám vyjede několik možností a vy už můžete vybírat.

GOOGLE MAPS – Tohle byla donedávna pro mě novinka, ale takhle applikace funguje prý už dlouho: GoogleMaps jsou skvělý na hromadnou dopravu v cizích městech. Ukáže vám několik možností, jak se “tam“ dostat. Od MHD až po taxi s předem odhadovanými cenami.

WAZE – když jsme u té dopravy, tak tady máte nejaktualizovanější dopravu vůbec. Kde stojí a chytají policajti, radary, kolik kde máte jet.. Waze je na tohle lepší jak googlemaps.

MAPY.CZ – Googlemaps a waze jsou sice skvělý, ale když na nějakou vyhlídku, tůru nebo výšlap, tak jedině s mapy.cz. Úkažou vám vyznačené vrstevnice, turistické trasy, ale i kde budou ukazatele, nemusíte se tedy bát, že se ztratíte v lese, jako se to nedávno povedlo nám.

PARKOVÁNÍ – Jsem Pražačka a ikdyž v 90% jezdím všude mhd, tak se někdy stane, že hledám parkování tam, kde zrovna nemám parkovačku. Aplikace Parkování vám pomůže najít nemodré parkovací zóny a můžete tam rovnou i zaplatit na virtuálních hodinách.

REVOLUT – Tohle je hlavně platební karta, kterou hodně využijete při cestování do zahraničí. Umožňuje platit středovým kurzem (ušetříte několik procent, protože vám vaše banka učtuje jiný kurz), máte výběr z karty do 4 500,-/měsíc zdarma a můžete mezi sebou (těmi, co mají taky revolut) si platby hned rozdělit a poslat. Navíc teď do 25.12. si můžete nechat kartu poslat zdarma. Dalším bonusem Revolut karty je funkce pojištění, která se mi automaticky zapíná, když přejedu hranice ČR a navíc stojí jedno euro.

FLO – Aplikace, do které si zaznamenávám měsíčky. Do papírovýho kalendáře mi to nikdy moc nešlo (jakože už od úplnýho začátku), ale tohle si vedu poctivě. Flow ukazuje plodnější/neplodnější dny, ovulaci a můžete si do ní zaznamenávat všechny možné pms příznaky..

TAXIFY“Taxify is the new black‘‚. Bohužel se z Uberu stala další předražená taxi služba, ale taxify je fakt levný a stalo se mi snad jen jednou, že by nebylo. S kódem 6F6V1 máte na první cestu 150,- slevu!

METEORADAR – Funguje sice jen v ČR, ale miluju sledovat, kdy kde prší, kdy pršet přestane a za jak dlouho k nám přide bouřka.

 

Mějte se krásně a hezké svátky,

D.

 

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..