„Nemůžu, mám nalakovaný nehty“…

Klasická věta, kterou řekla snad každá z nás. Vlastně – kterou stihnu říct rovnou několikrát do týdne. Nečekejte, že se v tomto článku dočtete tipy na perfektní lak na nehty, který vydrží týden. Poradím vám ale, jak si udělat manikúru takovou, aby vám vydržela hezká alespoň 4 dny.
Vždy začínám s procedurou večer. Né úplně před spaním, alespoň 2-3 hoďky přeď.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. Poté, co si nehty opiluji a kůžičku zamačkám, nanesu podkladovou výživnou bázi. Nehty vám krásně zacelí, lak se lépe nanese a neobarví se vám od např. červených nebo ruděfialových odstínů.

Tip: pilujte vždy jen jedním směrem, né sem a tam sem a tam – roztřepí se vám nehty.

Tip: Kůžičku nikdy nestříhejte, tak akorát vám ztvrdne.

2. Po úplném zaschnutí (cca 7 minut) aplikuji první vrstvu barevného laku. Nechám tak 10-15 minut schnout (dokud nenapíši článek na blog (:D) ). Po aplikaci každé vrstvy nanesu na nehty něco olejovitého – přípravky na kůžičku. Zamezím obtiskům na nehtech. Když se budete oblékat, sakra se vám bude hodit.
Když jdu spát, dvě vrstvy mám zasklé, ale pro jistotu znovu aplikuji olejíček. Nikdo nemá rád otlačený polštáře 😀

Tip: Olejíčky – může to být olejíček na nehty, kokosový olej, „rychloschnouč“ laků… – ty si přestaňte kupovat, jsou to zbytečně vyhozené peníze, stačí cokoliv na olejové bázi – nejlépe kokosák, který využijete na cokoliv, třeba na odličování ( <3 )

Tip: Pokud budete chtít aplikovat další vrstvu laku, buďte si jisti, že nehet není mastný, ohrozíte tím dlouhotrvající mani/pedi.

3. Tak a teď přichází část dvě a také den dvě. Mám vyzkoušené, že když necháte vrstvu laku pořádně zaschnout, až pak bude déle držet. Zbylé dvě vrstvy (jedna barevná a druhá gelový top coat (např.: Yves Rocher) aplikuji v průběhu dne. Vim, může to být časově složitější, ale vyplatí se. Jednu aplikuji většinou když se úplně obléknu (i do bundy a kabelky) ráno & vyrazím na tramvaj do školy, druhou večer. Nezapomeňte na olejíček a buďte opatrní.

Já jsem už zvyklá, ale pro některé to může být nezvyk. Zkuste si je tedy nalakovat tak, kdy víte, že víc jak půl hodiny nebudete muset na nic šahat. Vrchní top coat aplikujte opět až po úplném zaschnut.

Tip: Uschnutí poznáte tak, že pokud si nehet olíznete, nic neucítíte. Když tomu tak nebude, nebude to chutnat vůbec dobře :D. To samé, pokud si k tomu čuchnete.

 

 

…… anebo si pořiďte gel lak 😀

To jsou moje tipy, jak na hezké nehty. Budu moc ráda, když se podělite o své tipy na dlouhotrvající manikůru s námi v komentářích :))

Mějte se krásně,

Domi

5 komentářů

  1. Time with beauty Reply

    Já si doma dělám nehty gelové, takže mi jakýkoliv lak vydrží necelé dva týdny bez hnutí :))

  2. Dík za dobré rady. Ja si nechty raz za týždeň nalakujem, teraz mám Essie… vydrží mi to cca 5 dní, potom ich nechávam 2 dni oddýchnuť a opäť nalakujem… (:
    Daniela

  3. Andrea Mokrejšová Reply

    Super nápady, já mám s lakem vždy problém, takže to určitě vyzkouším! 🙂 Jen malé upozornění, manikúra se píše s čárkou ne kroužkem. 😉

  4. Můžu být otravná a zeptat se, co to je za úžasnej lak?:)

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..