Asi jste si mohli všimnout, že jsem už dávno sama, někdy od září, nejenže to oběhlo jako nic, ale týjo, mně je strašně fajn. Chcete slyšet, jak to celý bylo? Třeba vás to zajímá a pokud ne, tak třeba vám to otevře oči v tom, jak se chovat k novým holkám svýho ex a pár tipů, jak se dostat přes porozchodových pár týdnů.

Rozchod jsem chtěla dlouho, akorát jsem byla tak nějak líná, bála se toho a prostě bylo strašně těžký se rozcházet s někym, kdo vám denně řikal, jak vás miluje a jak s vámi chce jednou bydlet. To sice všechno možná řikal, ale nevim, jak moc to myslel vážně (vysvětlení níže).

Upřímně vám teď říkám, že v poslední fázi vztahu jsem měla krizičku a cokoliv mi řekl, jsem mu nedokázala opětovat. Vztah byl fajn, nehádali jsme se, měli jsme se hezky, ale prostě to už nebylo ono. Asi jsem přišla na to, že chci od chlapa něco jinýho, než mi dával on. No a jeden večer za mnou přijel a já už věděla, že bude konec, to člověk prostě vycítí (uvnitř jsem trošku jásala, že to cítí stejně), i vzhledem k tomu, co se poslední tři dny mezi námi dělo.


Kdybyste mě viděli, jak jsem za nim vyšla z baráku ven, ani jsem se neobtěžovala se sebou něco dělat (sorry not sorry :D:D:D:D:D:D:D). Mastný a zpocený vlasy z fitka, oversized ožmolkovaná mikina, legíny na doma a takový ty huňatý ponožky (vytažený do půlky lýtek-not kidding) a na nohách obutý Crocsy. Prostě #lol #NaPrinceznu.


Tak jsme se v klidu domluvili, že se rozejdem. Měla jsem z toho dobrej pocit, fakt dobrej. To jsem ale netušila, že mi v deset ráno přijde fotka od kamarádky, jak se drží za ruku s úplně jinou holkou. DESET HODIN OD ROZCHODU, to bylo i na mě moc. Chápete to? Nikdo jsme to od něj nečekal. No nic, hodila jsem to za hlavu a jestli je šťastnej, tak budu šťastná taky. Večer jsme šli s Nikčou do kina a nakonec jsme skončily v baru, mělo to jeden důvod..


Kolikrát se stane, že spolu půjdeme do baru a budeme obě single?

Přijela jsem domů v půl 8 ráno. 😀 

Party dobrá.


A od tý doby bylo všechno krásný, ale jako vážně krásný. Spadnul mi ze srdce šílenej kámen. Nesmutnila jsem ani půl dne, ze všech rozchodů jsem byla hned venku, už taková jsem. Pro někoho může být rozchod náročný a jak se z něj dostat? Zde je malý návod:

 1. Najednou máte kupu času na všechno, tak toho využijte ve svůj prospěch. Protože až si pak zase někoho najdete, tak už ho mít nebudete. Vraťte se k tomu, co děláte v koutu duše nejradši. Co jste dlouho chtěli dělat a nemohli jste? Nějaký sport? Kroužek keramiky? Chodit na sebeobranu? Odcestovat? Naučit se nový jazyk anebo se jinak rozvíjet a užívat si sebe sama? Teď je na to ten nejsprávnější čas. Sepište si seznam věcí, po kterýc dlouho toužíte a začněte si je odškrtávat. Šup.
 2. Zaveďte si s kamarádkami pravidelné kafíčka / procházky / cvičení. Hlavně ať nejste samy. Good vibes people only.
 3. Choďte cvičit. Třeba si i vyběháte ještě víc boží zadek.
 4. I když jste si s ex řekli, že budete dál kámoši, doporučuju si ho všude smazat. Sejde z očí, sejde z mysli a nebudete se muset koukat na jeho deep minded komentáře u fotek (určitě víte, které přesně mám na mysli).
 5. Uvědomte si, kdo jste. Teď hned. Jste krásné from the inside out, silné ženy. A žádný chlap vás nezničí. Nikdy. Nedovolte jim to. Je to jen ve vaší hlavě a i když to může bolet, tak čas to spraví, hlavně z toho nezešílejte a povzneste se nad celou situaci. Víte, kolik chlapů na vás ještě v životě čeká?
 6. A pokud “to“ (ať už smutek z rozchodu nebo naštvání z čehokoliv jinýho) na vás přijde, zavřete oči, hluboce se nadechněte a myslete na to, jak vdechujete dobrou energii. A když budete vydechovat, soustřeďte se zas na to, jak ta špatná odchází. Úplně proudí v průdušnici – cítíte to? Řikejte si u toho “Jsem za vše vděčná, jsem silná, jsem krásná, jsem šťastná a zvládám to“.

 7. Pokud se budete chtít někde opít sami, zavolejte si na to kámošky. Neni nic horšího, než být sama, smutná a ještě k tomu s vínem v ruce.

 8. Jestli vás jen koutkem duše napadne, že ho chcete zpátky, rychle na to zapomeňte. Jedinou osobu, kterou potřebujete získat zpátky, jste vy sami.
 9. Zajděte si na rande s nějakym božskym chlapem. Rozptýlí vás to a přijdete na jiný myšlenky, přísahám.

 

Jednoho dne se mi ozvala ta jeho chick a když mi to vyskočilo na instagramu, v hlavě jsem měla jenom jedno. ‘’WTF’’? Jsme s holkama vtípkovaly, že chce třeba poradit s dárkem k vánocům. Viděly jsme se hned druhý den. Znáte to, ze začátku jsme z toho byly celý nervózní a na konci jsme si řekly, jak spolu zajdeme na drink. My na něj fakt šly. Několikrát dokonce. A co mi tak chtěla důležitýho říct?

Že se s ní (taky) rozešel. Jeho výmlovou bylo, že šel ze vztahu do vztahu a že toho má plný zuby, že chce mít klid. A víte, co pak udělal? Našel si jinou a ještě ten večer s tou holkou přidal nějaký fotky na instagram.


Řikám, ti kluci někdy fakt nepřemýšlej. Říkejte pravdu, někdy bolí daleko míň než cokoliv jinýho.


Od tý doby jsem na sebe slyšela od něj samý drby. Nepomlouvám, protože mi to přijde absurdní. Nesnáším drby a vim, jak moc to člověku dokáže ublížit.

A teď konečně k tomu, kam jsem tímto článkem mimojiné mířila: proč se lidi po rozchodu pomlouvaj a házej na sebe špínu?


Když se dokážu bavit s holkou, kvůli který se se mnou rozešel, tak sakra proč se ostatní (jedno jestli kluci nebo holky) pomlouvají? Pomluvy nevypovídaj nic o člověku, který je pomlouván, ale o tom, kdo ty pomluvy vytváří a šíří. Už vůbec pak nechápu, proč lidi pomlouvají své ex? Dyť jste s tim člověkem byli z nějakýho důvodu, měli jste se rádi/milovali jste se, byli jste v to období pro sebe vším, sdíleli jste spolu i ty nejintimnější věci, tak sakra proč se pomlouváte? Proč si takto ubližujete a jste na sebe zlí?

Koukejte se na vaše předchozí vztahy tak, že vám každý z nich něco dal a naučil. Pokud to byly špatné věci, tak alespoň víte, co od dalšího vztahu nechcete a naopak. Myslete na to, že vás ty vztahy posouvají dál v poznávání sebe. :).


A moje rada na konec: nepomlouvejte. Za blbce budete tak akorát vy, né ta ublížená strana.


Dobrou a pokud jste po rozchodu, nebuďte smutní, zbytečně přicházíte o super čas poznat nový lidi, se kterými třeba zůstanete po celý život! 🙂

Domi.

16 komentářů

 1. Nathalie Peyrichout Reply

  Tak konečně po dlouhé době čtu článek, s jehož zněním souhlasím. Jakože fakt! 😀 K tomu, že si chci zatím život užívat v klidu sama mi stačilo pár pofidérních vztahů, kdy jsem si uvědomila, co od druhého čekám a co nechci. A došlo mi, že asi prostě přitahuju jen ten „mně nevyhovující“ typ. Dlouho jsem slýchala, že jsem divná, že jsem sama. Že to přece není normální a já jsem tomu chvilku i věřila. A pak jsem si prostě jednou vyjela na krátkou dovču, začala jsem s kamarádkou podnikat různé akce a zjistila jsem, že samotné je mi fajn. Člověk má najednou čas na sebe, může zkoušet věci, které by v páru nešly, nebo jen hodně ztěžka. A teď? Už rok jsem šťastné happy. Happy and single by se mohl jmenovat „klub“, ve kterém jsem s kamarádkou. Podnikáme různé akce, čas si organizujeme podle sebe a nikdo nám nevyčítá, že jsme jedinou volnou chvilku z celého týdne trávily po svém a nikoho dalšího se neptaly na názor. A je to fakt super. Kašlat na to, co si jiní myslí a co říkají, hlavní je, aby se člověk cítil šťastně. V tu chvíli je jedno, jestli je single, zadaný nebo třeba zrovna randí se svým domácím mazlíčkem 😀 A jsem strašně ráda za tvůj článek, protože se konečně začínají ozývat lidi, který souhlasí s tím, že být single je taky v pohodě. Ono se to nemusí zdát, ale hodně lidí je s někým jen proto, že je přece normální někoho mít. Jako kdyby to dělali kvůli ostatním a ne kvůli sobě. Jsem ráda, že někdo jako ty, kdo má takový vliv na „širší skupinu lidí“, ukazuje, že spokojeně žít se dá i se single statusem. Myslím, že hodně lidem ukáže s tu světlou stránku tohohle 😀
  A jinak k té osobní části článku: evidentně tenhle „budu pomlouvat“ postup upřednostňuje hodně lidí po rozchodu a přijde mi to nefér. Nikomu tím nepomůžou, akorát tím ukazují nějaký svůj nedostatek. Nechapu, jak je člověk schopný chovat se tímto způsobem. Je to nedůstojný, ale je super, že sis to nepřipustila k tělu a dokážeš ty pomluvy přejít v klidu.

  • Nathalie Peyrichout Reply

   Jen aby bylo jasno, to o tom „budu pomlouvat“ postupu bylo myšleno na to, že ses pak o sobě dozvídala různé pomluvy, ne že to děláš ty. Asi to někoho zmátlo, kdyz další komentář hned po mně zní „taky nechapu…“.

 2. Taky nechápu, jak spolu můžou dva lidi tvořit takovou dobu pár a pak po tom všem se začnou pomlouvat. Nebo aspoň jeden z nich začne roznášet nepravdivý hnusný drby a lži. Je to ubohý a trapný. To akorát ten kluk ukázal, jak je nezralej a jakej je to „chlap“. Krásně jsem se rozjela! 😀 Hlavně, že jsi teď spokojenější a šťastnější. 🙂 Díky za upřímný článek.

  • Nathalie Peyrichout Reply

   A copak Domča někoho pomlouvá? Jen řekla, jak to bylo. Zajímavé je, že už nikoho tu nezaujalo, že si pak sama poslechla hodně pomluv. To vám přijde v pohodě a nezajímá vás, odkud se to vzalo. Že ona řekne, jak to bylo, to vám ale vadí. Některý lidi nechápu.

   • To že jsem napsala, že se dva lidi začnou promlouvat jsem myslela všeobecně! A pak jsem napsala: „Nebo aspoň jeden z nich..“ což rozhodně nebyla narážka na Domču, což si myslím je pochopitelné z dalších vět. Já jsem při ní a to, že jsem ráda, že je teď spokojenější jsem myslela úplně upřímně, takže nevím proč takováhle odezva na můj komentář. 😀 Každopádně to napíšu znova: JSEM RÁDA, ŽE JSI TEĎ ŠŤASTNÁ DOMI A VĚŘÍM, ŽE BRZY NARAZÍŠ NA TOHO PRAVÉHO! :-))

 3. Doporučuješ nepomlouvat a sama tady na svýho bývalýho přítele házíš špínu, není ti to trapný?

  • Dominika Poklu Reply

   Čekala jsem takový komentář :). Já tady na nikoho špínu neházím, nikdy jsem náš vztah nepomluvila a nikdy bych to ani neudělala, dokonce jsem psala, že jsme vztah měli hezký, jen že z něj ta láska vyprchala. Kdyby za mnou teď přišel o pomoc, pomůžu mu i přes to, co mi udělal.

   To, že se zachoval, jak se zachoval je smutný, ale nenapsala jsem to sem za úmyslem mu ublížit. Vyjádření situace nepovažuji za házení špíny, jen jako smutnou pravdu a objektivní posouzení.

   A chci jen ukázat ostatním, že se z takových situacích nemůžeme pos***, musíme mávnout rukou, něco si z toho vzít a jít dál. Z celýho srdce mu přeji aby byl šťastnej a ať se má s kymkoliv hezky, ale ať holkám nekecá, ušetří tim hodně slz :).

   Měj se hezky, Domča

 4. Sandra Slusna Reply

  Bozi clanek Domi! Je zajimavy to ted po tak dlouhe dobe cist, jsem rada ze si ted stastna a spokojena, zaslouzis si to vic nez kdokoliv jinej! Jinak byl myslim nejlepsi napad se rozejit, vztah ve kterym nejsou oba partneri stastny by proste nemel ani byt, ale urcite jste spolu meli i hodne krasnych zazitku a strasvili jste spolu skvelej cas! Jinak super tipy, miluju tvoje good vibes a optimismus! 😉
  Sandra / http://shineoffashion.com

 5. Simona Chludilová Reply

  Skvělý článek! ♥
  Měla jsem vztah stejně jako ty. Suprový, ale potřebovala jsem něco jiného. On nebyl tím klukem/mužem, kterého chci vedle sebe mít(teď jako nemyslím do konce života 😀 ), takže rozchod byl nejlepší řešením. Jen jsem to teda pak brala trošku špatně.:D Ups. Stane se.:)
  Co se týče toho přátelství, máš pravdu. My se pak vídali dalšího půl roku jako kamarádi a není to úplně nejlepší. Ale zkusila jsem to.:)
  S tím pomlouváním to chápu. Pak když se mě někdo zeptal, řekla jsem PRAVDU, co to bylo a co doopravdy dělal, ale chápu, že stejně jako u tebe to někteří mohli pokládat za pomluvy.

 6. Vendula Kupková Reply

  Přesně tak jsem to měla v předchozím vztahu já. Nebylo mi dobře, ne proto, že by se něco dělo, něco špatného, on pro mě pořád chtěl to nejlepší. Ale mě už to vůbec nebavilo, neměla jsem chuť se o něco snažit, něco dělat. Nakonec se mi všechno tak zhnusilo, že jsem to musela skončit. Bohužel to on moc nechtěl pochopit. Několikrát mě kontaktoval, prvně výčitky, pak zas prosby, ať to zkusíme znovu. A pořád dokola. Taky mi to otevřelo oči, ukázal mi, jakej doopravdy je.
  Po dvou letech jsem se náhodou dozvěděla, že vykládá, že se rozešel on se mnou a že jsem na něj byla hrozná a akorát mu ztěžovala obtížný období ve škole. WTF? Nikdy jsem rozchodu nelitovala, ne proto, že jsem chtěla být sama, ale nechtěla jsem být s ním. Tohle mě jen utvrdilo.
  Jinak super článek, moc ráda si vždycky nový článek přečtu. 🙂

 7. Hana Králová Reply

  Chlapec je dobrý vejlupek, docela „slušnej model“. Ale vždycky platilo a platit bude „what goes around comes around“. Co s takovým sr…m? Je a bude líp bez něj.

 8. Souhlasím s každým slovem, nepomlouvat, milovat sama sebe atd atd. Happiness comes from within!
  avolovers.wordpress.com

 9. Pingback: HOW TO: PERFECT DATE – dblog by Dominika

 10. Rose Tascher Reply

  Domiii, já tak miluji tvůj pozitivismus v každém směru ♥

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..