Krásné dopoledne,

právě sedím na terase, opaluju se a už se nemůžu dočkat, až vám oznámím, kam s kamarádkou na podzim poletím, zatím můžete hádat.. Je to místo, kam jsem vždycky chtěla a od doby, co jsme žili v Thajsku, jsem takhle daleko neletěla – o to větší natěšení a pro vás velká nápověda :)!

Na instagramu jsem vám dala možnost se mě na něco zeptat, otázky se týkaly tří okruhů – já na rostlinné stravě, úprava fotek a škola. Článek o fotkách bude v budoucnu – jaký si představujete? Jak upravuji fotky na blog? Jak na fotky na instagram? Jak fotit jídlo? O rostlinné stravě napíši v týdnu, i s “receptem“ na kukuřičné těstoviny s rajčatovou omáčkou, které jsem měla včera a úplně se do nich zamilovala. Dnes se ale vrhnu na tu školy – spoko? :)


sukynka

Já a škola, to je jedno velké téma a neustále se mě na to ptáte.. Ve zkouškovém období padnou i otázky, jak se učím a ať vám napíšu své rady.. Zrovna já jsem ten nejposlednější člověk, co by vám měl dávat tipy, jak se učit. Neumim to, hrozně mi to nejde.. Na střední a v prváku to šlo, ale čím déle studuju a můj vztah ke škole (spíš k oboru) je horší a horší, jde to pomaleji. Bohužel jsem se našla až v posledním roce a zjistila jsem, že obchodní právo mě šťastnou doopravdy nedělá, spíš brzdí a vysává mi energii.. Ale mám už jen rok a to je hned, tak hlavně s úsměvem :))!

Studuji obchodní právo na Cevro Institutu, státnice mám za rok, téma na bakalářku stále nevymyšlené a už teď jsem z toho nervama zhroucená :D. No a jak vypadá moje učení?

Zápisky si vytisknu. Dojdu si udělat kafe. Zakecám se. Mmm najednou mám nějakej hlad. Jedno jablko. Mmm a co ty rajčátka. Další. Přejdeme s mamí k jinému tématu. Kafe je hotové. Odnáším si ho do pokoje i se zápisky. Vytahuji ze šuplíku zvýrazňovače – dyť to musim mít pěkný, že jo. Pochválím se. Než se do toho dám, musim ještě zčeknout instagram – teď tam přece nějakou pěknou chvilku nebudu. Ááááá ještě facebook. A hele neměla bych si jít namazat nohy? A co ty nehty – musíme předělat. Né, teď to učení. Podtrhám si půl stránky – jdu pro další jídlo – podtrhávám dál… Nakonec si ty nehty vážně lakuju. Mmmm teď si to celý řekneš v hlavě: “aha, ty sis nic nezapamatovala“. Hele, pípnul mi mobil. Zpráva, musím hned odepsat (hned je z toho půl hodina na mobilu). Měla bych si uklidit pokoj. Mamí mě volá.

Vracím se po hodině a půl k té půl zvýrazněné stránce a začínám od začátku.

No a tak se přesně učim já :D.

Pokud máte nějaké další dotazy nebo zaručené tipy, jak se učit, uvítám je v komentářích, teď se to bude hodit nejenom mně.

Mějte se krásně,

Domča


Top – Zara / Skirt – Tally Weijl (asi za tři eura z Drážďan) (similar) / Bag – Olympus (here) / Sandals – Steve Madden (here) /Lipstick – Mac – Taupe / Earrings – H&M / Watch – Daniel Wellington (here)

 

P5072034

P5072046

P5072064

P5072066

P5072071

P5072073

sukne

P5072082

P5072084

P5072098

P5072109

P5072111

P5072112

P5072126

P5072155

P5072168-2

 

Photos by Brixi, post edit by me.