Když se otáčím na své mladší (často hloupější) já, klepu si na hlavu, jak jsem se tak mohla chovat (ehm). Vím, že to samé si budu říkat i za pár let o nynějším “já“, ale snažím se nedělat ty nejhloupější zbytečnosti. Věci, kterých bych druhý den litovala. Na druhou stranu, v daný moment jsem toho nikdy nelitovala a vždy si danou situaci užila. Proč se vracet do minulosti? Sice nás ovlivnila a dále ovlivňuje, ale už ji nezměníme. Proč se stydět za něco, co jsme dělali? Takové věci a momenty nás dělají takové, jací jsme teď. A mně takové momenty posunuly dál a vlastně i ženou dopředu. Přijměme je.

Vtipná vložka:  Na jednoho Silvestra jsem si vyrazila přední zub. Takže – ponaučení? Nikdy nepij vodku. Od té doby jsem doopravdy žádnou vodku neměla, zuby mám všechny.

IMG_9210

 

Na mysli jsem neměla takové příhody, spíš takové ty do života (né že bych byla nějak zkušená na to, vám dávat rady, ale…). Jedno jsem si uvědomila včera na procházce s Danem (měla jsem to tak srovnané už dlouho, ale bylo na čase si to doopravdy říct). Teď budu znít strašně povrchně, ale vždycky jsem chtěla od kluka dostávat miliony růží, boty, kabelky, tunu šminek, samý večeře, kafíčka a dárečky. Já vím, příšerný. (To je to moje – “mladší“ a blbější já). Nikdy jsem to (samozřejmě) neměla, byl to jen vysněný sen ze všech těch teenage “amérikn“ filmů, které jsem kdy viděla. Díky Ameriko.

Anebo třeba být upírkou jako ve Vampire Diaries :D.

Až ve vztahu s Danem jsem to úplně hodila za hlavu. Sakra. Dyť takový věci přece k nádhernýmu vztahu nepotřebuješ. Když od něj dostanu dárek, o to víc si ho vážím. Kytky mi nenosí k zamilovaným svátkům schválně. To proto, protože bych je prý čekala. Počká třeba dva dny na to, kdy jsem celá naštvaná, že zapomněl a pak mi jí nechá za klikou od auta. Anebo na tajňačku přijede k nám domů, když tam nejsem a nechá kytku ve váze na stole. Jak kdyby nic. K narozeninám jsem nedostala Celine kabelku, ale mohla jsem narozeniny strávit za nejlepšího překvapení se svym úžasnym klukem, nejlepší kamarádkou, tunou balónků – říkám vámnikdy jsem neměla lepší narozeniny (vlastně ani lidi kolem sebe). Dárků od něj si vážím tolik, že ve finále ani nic nechci a nejvíc, po čem toužím jsou obyčejné procházky.

Kecám – já dárky miluju:D


Hodila jsem všechny představy, předsudky a vše je nádhernější.


Náš vztah žiju tady & teď, vychutnávám si jeho každou chvilku, když Dan na něco zapomene, nevyšiluju – dyť jsem stejná. Nejdřív protočím oči, uklidnim se, nadechnu, vydechnu a zapomenu na to. Proč zbytečně řešit blbosti, jen jsme pak oba otrávení. Ve vztahu jsme se díky sobě naučili tolik, že náš vztah nebyl nikdy tak hezkej jako teď. A to co bude? Měla bych se snad bát rozchodu?

Proč se nechávat zbytečně brzdit tím, co bude? Co když se rozejdeme? Co když se zakouká do jiný holky? Co když se změním já? Bla bla bla – naprosto zbytečnýýýýýý. Nebudeme se vysilovat takovýma myšlenkama – jasný? Jen tím zjistíte, co všechno nemáte a chcete, díky vaší blbosti to pak skončí tak, že se vážně rozejdete.

Vsuvka: Neustále se ráno probouzim mezi drobkama jídla, které v noci jedl v posteli, často i mezi obaly od čokoládiček. Je odborník v protiřečení si, což je pro mě největší “problém“ a vždy mě tim příšerně vytočí a u toho se prostě nedokážu uklidnit :D.

Miluju tě :).

IMG_9212

Další věc, se kterou se s vámi musím podělit:

V mém okolí mám skvělou ženskou, jednu z nejbližších a je stále smutná, že nemá chlapa. Už je to docela dlouho a čím déle to je tím více jí to ničí. Přitom má kolem sebe tolik hodných chlapů, kteří by o ní stály.. Ona se s nimi nevidí – a je jedno proč – ať už fyzicky nebo psychicky. Jste na tom stejně? Tak poslouchejte:

V týdnu jsem byla na milé schůzce, kde mi Ida vyprávěla, jak se se svým manželem seznámila. Nemohla ho vystát, fyzicky jí nepřitahoval (byl jí až odpudivej), měla ho zafikovanýho za jedno velké “NE“. Jednou navštívila šamanku, díky které začala vnímat věci trochu jinak. Vztahy, i onoho kluka. Začala se na něj koukat a vnímat ho tak, jako nikdy předtím. Zahodila všechny předsudky, představila si, jaká by s nim byla budoucnost, že je milý, vtipný, všechny si získá svým charizmem, učaroval jí. Vyklubalo se z toho několikaleté manželství a děti.

Toť rada na závěř a vám to doporučuji taky. Mně to nejvíce pomohlo ve škole se svými spolužáky. Na pár věcí, které mi školu dělaly peklo, zapomněla a vše je hned příjemnější.

Tak krásný pátek&víkend,

Domi

PS: Doufám, že to někomu pomůže 🙂

IMG_9213

7 komentářů

 1. Terezie Najserova Reply

  Ahoj Domi, poslední dobou si čím dál tím více uvědomuji a taky tím čím jsem starší, jak si plno věcí a lidí kolem sebe velmi vážím a to myslím naprosto upřímně! 🙂 Měla jsem to v mladším věku úplně stejně jako ty s tím vysněním „ideálního“ kluka a s těmi dárky a tím vším, ale buďme k sobě upřímní, kdo tohle z nás všech bude mít?! Řekla bych, že dle mého úsudku skoro nikdo, nebo jenom malé procento těch holek, které si našly bohatšího kluka, mají třeba ty „vysněné“ dárky, ale mají vztah třeba úplně o ničem, jenom o těch dárcích a o tom to přece není! Neříkám, že to tak je u všech, ale určitě se i takové slečny najdou! Vztah je přece o tom, jak se dva lidé mezi sebou ve vztahu podporují v dobrém i zlém, naslouchají si, nachází společná řešení, milují se a nepotřebují si to dokazovat drahými dárky :)) Přesně takový vztah já právě teď prožívám a užívám si ho naplno jen co to jde! Je to krásný a upřímný vztah, který jsem dlouho hledala a jsem za něj i za mého přítele velmi, velmi vděčná! Možná to zní jako klišé, ale já raději opravdovou lásku ve vztahu, upřímnost a podporu než přehnané dárky, přeslazené slovíčka a lži. Na to, že mi je „teprve“ 18, tak už jsem měla před nynějším vztahem dva a vždy to skončilo dost špatně, ale hlavně kvůli mé špatné vlastnosti, že jsem si neuměla pořádně dupnout a říct svůj názor, ale každým pokaženým vztahem z minulosti mě to posouvá dál a dál a i když jsem vždy byla hodně smutná a špatná z toho pokaženého vztahu, tak nelituji toho, jak se to všechno stalo a že to i skončilo, já bych v takovém vztahu prostě šťastná nebyla, ale dalo mi to plno zkušeností do života :)) Ty řeči, že se bojím, že mě přítel opustí a najde si jinou atd. znám moc dobře a občas se tím docela utápím v myšlenkách, ale snažím se na to nemyslet, protože co se má stát, stane se a tak to v životě prostě je 🙂 Tak se to snažím brát tak, jak to je a ono se vždy všechno vyvrbí na povrch dříve nebo později! Děkuji za takové skvělé, motivační a uvažovací články :)) Velmi mi pomáhají, ráda si je pročítám a motivují mě do života! Jsi skvělá blogerka Domi, vážně! Nejsi jenom fashion, beauty nebo food blogerka, jsi mnohem, mnohem více! Jsi inspirativní a skvělá žena pro nás všechny, které tě s radostí čtou a ty ne velmi motivuješ! Děkuji děkuji děkuji :)) Přeji krásný zbytek dne a slunečný víkend, užívej teplého počasí 🙂 Terka

 2. Krásny článok, moc krásne sa čítal. A povzbudil ma. Tiež sa niekedy zaoberám úplnými drobnosťami, až neskôr si uvedomím, že som len strácala čas, že netreba myslieť na hlúposti. Tie treba hodiť za hlavu a užívať si život na pozitívnej vlne.
  Prajme ti krásny víkend.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

 3. Jana Majerska Reply

  To je skvělý článek, rozhodně piš taková slova častěji 🙂

 4. Monika Vaníčková Reply

  Moc hezký článek. Já se už dlouho snažím mít na mysli jedno hezké přísloví – Všechno co chci, je přítomnost. Minulost už nezměníme, můžeme se z ní jen poučit. A budoucnost se sice ovlivnit dá, ale nemá smysl se trápit tím co bude, protože pak si nestihneme užít to co je teď 🙂

  http://www.42stupnu.blogspot.cz

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..