Pravděpodobně se s momentální situaci v Evropě nějakou dobu nikam nepodíváme, ale pojďmě si alespoň přát, ať to rychle přejde a cesty alespoň plánovat dopředu. Dneska bych vás moc ráda seznámila (nebo připomenula) s lyžařským střediskem PillerseeTal, odkud mám zatím nejlepší vzpomínky na lyžovací sezónu 2020. Oblast PillerseeTal je prý nejzasněženější z celého Tyrolska a nabízí zaručenou sněhovou pokrývku od listopadu až po Velikonoce. My jsme měli takové štěstí, že krom hromady čerstvého sněhu jsme měli i perfektní počas. Dole -8, nahoře +16. Taky ale perfektní hotel. Perfektního instruktora a perfektní jídlo.


tento článek je ve spolupráci s rakouskou národní turistickou centrálou


video, které jsme na místě točili:


UBYTOVÁNÍ

Ubytovaní jsme byli v nově zrekonstruovaném hotelu Tui Blue Fieberbrunn, kde to všem moc doporučuji, designovka, kamkoliv se hnete, tam to voní a i zde jsme měli perfektní polopenzi (celkově jsme na tomhle výletě s klukama z @incube.interactive jenom dobře jedli). I zde měli dole v suterénu bazén se saunou na odpolední regeneraci a jeho největším plusem bylo, že je hned na sjezdovce.

STŘEDISKA V PILLERSETALU (&bobová dráha)

Vstávání na Early Bird Skiing (na kopec v městečku Fieberbrunn – link na středisko) nebolelo tolik. Miluju vstávat za východem slunce a tady to stálo za to. Lyžuje se tu už od 8:00 (nikdo nikde nebyl), takže hezky upravené sjezdovky si užijete déle než jinde. Když jsme si užili manšestr, měli jsme možnost se nasnídat na chatě Berggasthof Wildalpgatterl. Dostali jsme bohatou snídani lokálních potravin, sýrů a chleba, který si sami každé ráno pečou. Samozřejmě, že jsem se pak přes ten pupek nedokázala ohnout k přeskáčům..


Celý den tu byl fakt bombastický, pilovala jsem techniku s místním instruktorem (ráda bych si někdy v budoucnu vzala na dva dny někoho, kdo mě bude ještě víc opravovat) a než jsme sjeli zpět do hotelu strávili jsme asi hodinu a půl na jejich bobové dráze. Ta je v zimě v ceně ski passu a paneeebbooožžžee! Sjížděli jsme jí dokola a dokola. Dávám jí 12/10 a nominuju jí na nejlepší bobovou dráhu, na které jsem kdy jela. Zasněžená krajina&západ tomu dodávalo to kouzlo.


Středisko Fieberbrunn se na Salzburské straně spojuje do aliance Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a to ho dělá největším lyžařským střediskem v celém Rakousku. Vše sečteno, je to dohromady 2750!! km sjezdovek (wow wow wow). Když přijede na delší dobu, určitě se nebudete nudit.

My jsme se druhý den vydali “jen“ na kopec severněji, k německým hranicím, Steinplatte. Když vyjedete úplně nahoru a chvíli se projdete pěšky dostanete se na plošinu o velikosti 70m2, kde je výhled na celé PillerseeTal údolí a zábavné tématické hřiště pro děti. Pokud vaše děti lyžování přestane bavit, můžete je na chvíli přijít rozptýlit sem.

Na konec malá zajímavost, na Steinplatte se můžete projet až do Německa, kde je krásná dlouhá modrá na zahřátí.

Poslední zastávka před cestou domů:

Dávejte na sebe pozor.

Domča

 

Ještě jednou moc děkuju Rakousku za super výlet a klukům za atmosféru & fotky, které mi poskytli.

 

 

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..