Tak mě tady předevčírem chytla úzkost. Už jsem vám to myslím někdy psala, ale do nějakýho roku a půl zpět jsem úzkosti vůbec neznala a pak bum, z ničeho nic se objevily. Žádná katastrofa, ale sem tam se objeví a v ten moment prostě chci být sama. Včera se mi tohle stalo a být úplně sama tu nebylo možné. Rozhodly jsme se, že si to tu prodloužíme. Takový velký rozhodování mi nedělá obecně moc dobře :D. Nakonec tu budu déle o dva týdny, Barborka o skoro tři (kvůli ceně letenek neměla na výběr). Myslím, že jsem nikdy nebyla s někym takhle dlouho a protože mi na našem kamarádství s B. záleží, tak jsem se jednoduše asi.. bála, že dostaneme ponorku. Proto vám dnes přináším tento článek. Jak se z kámošky na dovolený nezbláznit.

V Praze to je někdy těžko představitelný, každá si celý dny děláme, co chceme. Někdy se s holkama nevidím týdny, někdy se zas vidíme klidně dva celé dny za sebou. Když už sebe máme dost, sebereme se a jedeme domů, do svýho, kde se zavřeme, pustíme si film a jsme…. sami.. sami se sebou. Já to tak měla a potřebovala vždycky. Holky naprosto miluju, ale vždy, když odněkaď přijedu (s holkama, našima, klukem.. you name it..), chci být den-dva sama a dělat si “to“ svoje a srovnat si myšlenky a zážitky. Nevidím na tom nic špatnýho a rozhodně to neni nic proti nikomu.

No a to mi tady chybí a předevčírem byla krizovka. Byly jsme po víkendu, kde nás bylo sedm, my dvě a pět naprosto cizích lidí. Pro ty z vás, co to ještě o mně neví, já většinou moc nezvládám tolik cizích lidí naráz (bylo to ale moc fajn). Po půl dni cestování zpět jsem potřebovala být sama. Být otrávená a protivná se mi nechtělo, tak jsem nechala Barborku pracovat v kavárně, šla na pokoj, koukla se na film, flákla se na pláž a nakonec jsme ještě spolu jely do Kuty, kde jsem se koukla po obchodech a Barborka se šla cournout na pláž.

Dalším mým vnitřním problémem bylo to, že jsme stály před tím rozhodnutím, zda si to tu prodloužit nebo ne. Stýská se mi. Naprosto strašně po Abby, když spolu usínáme ve lžičce ( I know, but… :D:D:D) a po Karamele, jak se na mě vždycky natiskne, mazlí se a žužlá uši (I know vol.2 :D). Viděli tady všechny ty pejdy, v jakym jsou stavu, bude vám stejně smutno.

A taky mi děsně chybí Jakub. Když mě jen tak obejme, zmáčkne, nic neřikáme a já vim, že je všechno tak, jak má být.


Pak jsem si představila, jak stojím v pátek ráno na zastávce, čekám na tramvaj, jsem zachumlaná do tří vrstev, je mínus pět, chumelí a řekla jsem si, že pomazlení musí počkat a že mě musí obejmout a zalžičkovat Barča :D.Nic z toho není konec světa, už vůbec né to, že tu budu tři týdny :D, obviously, ale napadlo mě napsat vám k tomu článek o tom, jak se na dovolené s kámoškou nezbláznit a nechytit ponorku.


č. 1: Už před koupí letenky se zeptejte sami sebe, zda fakt chcete s touto osobou trávit následující dny. Ikdyž jste nejlepší kamrádky, být s někým na dovolené je něco úplně jiného a naučí vás toho o druhém hodně. Jeden z vás je bordelář, druhej puntičkář na pořádek. Are you ready to take the risk?

č. 2: Určete si předem pravidla, co je a není přípustné a shodněte se na stylu dovolené a kam jí směrovat. Užívat si 5* hotely, spa every day a válet se na pláži anebo low cost ubytování a radši výlety každý den, surfování a gastroturistika? Pokud jste v nějakých věcech odlišní, proberte to a najděte nějaký kompromis.

Teď tu myslím i například jídlo. Jíte několikrát za den, to je docela velká pravděpodobnost, že se pohádáte, když máte odlišné návyky. Takový cestování vegana s masojedlíkem anebo s někým, kdo jí 2x a jinej 7x denně.. My s Baru jely vyloženě na Bali vyzkoušet všechny veganské/healthy bistra a taky tu za to utrácíme nejvíc peněz :D.

č. 3Finance. Pořádek v penězích dělá kámoše. A věřte mi, že na “to vyřešíme pak“ už nikdy nedojde, protože si za boha nebudete pamatovat, co kdo platil a mně osobně je blbý kámošce říct “no ale já platila tohle, to je víc než jsi platila ty, dej mi to“. Dělejte si seznam věcí, za které kdo platil anebo si na to stáhněte aplikaci (s Gábi jsme používaly Splitwise) a máte o případné hádky postaráno.

Nezapomeňte si určit budget. Kolik plánujete za celou dovolenou utratit a přizpůsobte se tomu. Dovolenou si lze užít na malym budgetu i v “rich bitch“ stylu stejně. Stejně ve finále zjistíte, že ten, s kym cestujete vytváří celý dojem dovolené.

č.4: Posledním a nejdůležitějším bodem je ko-mu-ni-ka-ce.

Chcete být sami a ten druhej vás už vytáčí? Vadí vám něco na stylu dovolené? Chcete aktivity dělat jinak? Řekněte jim to! Neni nic horšího než dusno mezi dvěma. Budete mít tak akorát zkaženou dovolenou. A pokud to nedokážete (ani doma), zamyslete se nad tím, zda to je doopravdickej kamarád. Mezi holkama si běžně tyhle věci navzájem říkáme.

Jednou to bylo takhle: seděly jsme nad kafíčem v Emě a z jedný z holek vypadlo “Domi, chováš se jak pinda, nedáš se vydržet“. Já se nad sebou zamyslela, neurazila se (to je velmi důležitý) a vše bylo zas pohodě.

Neptejte se “je všechno v pohodě?“, ale zformulujte otázku tak, aby druhý byl nucen odpovědět otevřeně, takže takhle nějak: “je něco, co bys chtěla ještě dělat?“ “Něco, co bys udělala jinak?“.


To je pro dnešek vše, do komentářů mi napište vaše tipy na toto téma anebo příběhy, co nejhoršího/nejvtipnějšího vzniklo z dovolené s kamarádkou :D.

My jdem s Baru na pláž,

pusu pa,

Domi

5 komentářů

 1. Sandra Slusna Reply

  Super clanek, takovej napad napadne asi taky jenom tebe. 😉 Ale super poctenicko. Tak si to jeste uzijte!!! <3
  Sandra

 2. Alena Bělohradská Reply

  Tak tenhle článek je fakt povedenej a ty tipy jsou skvělý! Je vidět, že už máš něco na(spolu)cestováno a všechny body jsou správný a rozumný:)

 3. Michaela Šislerová Reply

  Určitě užitečný článek. A myslím, že to platí po jakoukoliv situaci – jako že je jedno s kým jedete, ale je to na dýl 😀 Po zkušenosti být u moře s babičkou, nevím, jestli bych to znovu zvládla 😀 Užij si zbytek zní! Ani se Ti nedivím, že jsi zůstala se sluníčkem, mě by se to tam také nechtělo opouštět 🙂

  WantBeFitM

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..