“Vem si ty podpatky, jseš v tom krásně vysoká“, “nechci, budou mě bolet nohy, jak tam budeme jen postávat“, “prosim,tě vem si je“. No, vzala jsem si je i přes to, že jsem nejradši chtěla jít v teniskách… Které měly snad všechny holky/ženy tam… 😀 Jestli chcete vědět, jak probíhalo vyhlášení foodblogu roku a jak probíhaly přípravy na Ditty narozky, kde jsem sehnala kytkovaný čelenky, čtěte dál! 🙂

IMG_7737

Maminka se už tak týden dopředu připravovala na čtvrteční večer. Jen tak někam nechodí, tak je to pro ní svým způsobem speciální. Já jsem na podobné akce už zvyklá a vím, co od nich čekat – proto jsem chtěla i ty tenisky (hah). Jen abyste věděli, co se jí v týdnu stalo… Začalo to celé před pár dny, kdy se jí udělaly dva opary. Né jeden, rovnou dva. Když se jí vytvoří, nejsou to jen tak maličký opary. Jsou to obří opary. Zachránila to (prošlými) prášky. Dva dny na to byla sázet kytky na chatu.. Po pár hodinách, co byla pryč, mi přišla naprosto klidná sms “zabal mi, prosím, sebou ještě betadinku a náplasti, šlápla jsem na hřebík“. To jsem ale netušila, že si ho do tý nohy spíš vrazila. Večer skončila na ambulanci.

 

Když už byla dobrá a noha jí nebolela, rozhodla se, že dovyčistí koženou sedačku. Byla to jakási barva a obarvilo jí to ruce tolik, že to ani nechcete vidět – měla to za nehtama, v kůžičce nehtů, prostě úplně všude, její ruce moc “na dámu“ nevypadaly… Drhla je odlakovačem – nic, čistým acetonem – nic.. Zabral obyčejný cif s kartáčem..

No a v den večírku si zavřela prst s nehtem do ledničky :D.

Foodblogroku nám chtěl dát nějak najevo, ať se asi obrníme na výhru. Co výhru – dvě výhry!

P5122728

Mamí vyhrála první místo ve své kategorii – foodstyling a pak ještě druhé místo v Aperitivo Momentu (za tento recept). Úplně mě to dojalo a strašně moc Vám s mamí děkujeme za podporu a nejkrásnější komentáře. Krom umístění jsme vyhrály krabici plnou alkoholu&těstovinovač, což je docela vtipný, když mamí si dala naposled alkohol tak před 30 lety :D.

 

IMG_7751

IMG_7755

P5122629

P5122633

P5122648

P5122662

P5122673

P5122679

P5122731

Vyčerpaný jsme přijely domů a rovnou šly spát… Já ten spánek fakt potřebovala – musela jsem toho v pátek udělat tak miliardu. Byla totiž náplanovaná suprise narozeninová oslava pro Dittu (věděla jen o párty večer). Už dávno jsem s holkama měla naplánované, jak to (tak nějak) uděláme. Pravda byla taková, že jediné, co jsem měla hotové, byly vymyšlené&koupené dárky a kam Dittu vezmeme na výlet. Naprosto zbožňuje překvapení & vždy se chtěla podívat na vyhlídku Máj. Tak jsme si řekly, proč ne. Druhý den po večírku v sobotu vyjedem!

V týdnu nám to zkazila předpověd počasí. Hlásili na sobotu deště a zimu. Okay. Pojedeme v pátek – tak okolo třetí.

Ve středu mi Ditta píše: “hele, přijedu tak v 5., musím jít na pole dance“. Poker face. Do háje, proč se všechno kazí? Tak pojedeme pak nějak. Budeme improvizovat. I s počasím.

V pátek dopoledne jsem jela do Palladia, si něco vyřídit, nakoupila jsem pár posledních ingrediencí na veganskou pavlovu (dělá se z cizrnové vody), balící papír a v klídku vyrazila domů, kde jsem začala s dortem. Měla jsem přece toooollliiiik času. Didi mi jednou vyprávěla, jak jí pusinky z cizrnové vody krásně vyšly. Našla jsem si videa na youtube a řekla si, že Vám postup taky natočím! Vše vypadalo tak lehounce. Taky bylo. Dokud jsem ty tři cizrnové placky nedala do trouby, kde se zvětšily o 150% a pár minut na to úplně splaskly. Totálně – na  dvě milimetrové placičky. Nevím, čím to bylo – kokosovým cukrem místo obyčejného moučkového? Vypadalo to asi takhle a na chuť to bylo strašně hnusný :D.

IMG_7763

Nevěděla jsem, co mám dělat. Nebyl čas ani jít nikam koupit suroviny na dort. Tak jsem hledala a hledala, dokud jsem nenašla recept ze surovin, co jsme měli doma a upekla trochu upravený čokoládový dort.

Mezitím sms od Ditty: „Už jedu“.

Začala jsem panikařit – nic nebylo hotový. Motýlci v břiše, rozklepaný ruce a šla jsem na to – okurka, řapíkatý celer, paprika: nakrájeno, teď ještě ty batáty upéct. Ty už ale nemůžu vůbec stihnout! Okay, zahraju to, že jsem je dělala pro ní..

Ditta mi píše, že je tady. A JA JAJ. Tak jsem sebrala všechno jídlo, dárky a odnesla je do auta. Mezitím mi volala. Celá zplavená jsem jí přišla otevřít se slovy “promiň, čůrala jsem“ :D. Přivítaly jsme se a jí hned napadlo “co kdybysme s holkama jely před party na večeři?“. Já v hlavě: super boží nejlepší. “No a co Marthys Kitchen a jejich acai bowl?“ (hodilo se mi to, protože hned vedle je Mat Flowers, kde jsem měla domluvené květinové čelenky). “Jooo, to je super nápad, mňam“.

Konečně jsme vyjely. Nabraly jsme kamarádky a celou cestu se mi v kufru válel ze strany na stranu meloun, z čeho jsem byla lehce nervózní. Zaparkovaly jsme a vydaly se do Marthys Kitchen. Když jsme byly před ním, Ditta: “tak jdem?“ a já: “no, můžeme jít ještě kousek dál?“ Ditta: “dyť je to tady!“ a já před Mat Flowers – “jen si sem pro něco odskočim“. Ditta hodila poker face a když jsem se objevila s čelenkama, mohla se roztéct, dalších 20 minut neřikala nic jiného, že se nemůže přestat usmívat. Vždy si je strašně moc přála.

To klaplo krásně, ale co ta bouřka, co se hnala na Prahu? Riskovaly jsme to a na ten Máj prostě jely…


Kdybyste slyšeli to nádherný ticho, cítili čerstvý vzduch – ten po dešti a cítili tu radost, kterou Ditta měla <3 …


 

P5133086

P5133090

P5133093

P5133100

P5133103

P5133104

P5133116

P5133122

P5133126

P5133151

P5133153

P5133155

P5133157

P5133159

P5133164

P5133165

P5133182

P5133191

Po Máji jsem hodila auto&zbytek jídla domů, převlíkla se do kalhot a vyrazily jsme na (tu nejlepší) party. Stačí, když Vám řeknu, že jsme se domů vracely za svítání? (Naposledy jsem se vracela za svítání z party v prváku na střední :D). Protančila jsem si boty, mám asi znovu v háji kotník, propotila jsem kalhoty, podprsenku i koženkové tílko a na fotkách z večera mám všude nechutně zpocený pramínky vlasů 😀 :D.

Za sebe můžu říct, že to byl ten nejlepší večer, který jsem za poslední dobu měla. Rozhodně to byl nejlepší večírek za poslední dva roky!


Velké díky Brixi a Kačí, že byly součástí překvápka a že mi se vším pomohly <3.


PS: Na tom večírku k nám všichni chodili a čuchaly k čelenkám, nevěřili, že jsou pravý 😀

P5133266

P5133274

P5133278

P5143292

21 komentářů

 1. Ditta Zavrell Reply

  holky děkuju vám ❤️ do TEĎ se nemůžu přestat usmívat, když si na to vzpomenu! Celý večer byl N-E-J-L-E-P-Š-Í (kytky na hlavě hlavně :D)

 2. Jana Majerska Reply

  Skvělej článek! Moc mě pobavil a obdivuju tě, že jsi to všechno zvládla 😀

 3. Time with beauty Reply

  Teda to překvapení je úžasný! ♥ A čelenky nemají chybu :))

 4. Sandra Slusna Reply

  Super clanek a ty celenky bych si taky prala, haha 😀 A jeste jednou moc pogratuluj mamince, protoze ma nejlepsi recepty 🙂

  htpp://www.shineoffashion.com

 5. Domčo, nádherné fotka a celá oslava! Klobouk dolů, fakt paráda:)

 6. Veronika Dlasková Reply

  Ty kytky?? Prostě nádhera 🙂 A Dittuš to strašně sluší a je krásný vidět, jak je šťastná 🙂

 7. Gratuluju mamce a všechno vypadá skvěle!!
  Nedal by se někde, prosím, najít recept na ten čokoládový dort? Nemůžu na něj přestat myslet 😀

   • Děkuju!!! 🙂 už se těším na víkend, až bude čas ho upéct 🙂 určitě bude tak skvělý, jak vypadá :))

 8. Rose Tascher Reply

  Vím, že je to ošklivé, smát se cizímu neštěstí, ale ty tvoje placky nepovedené mě strašně rozesmály 😀
  Každopadně, překvapení to bylo krásné a čelenky jsou úžasné 🙂

 9. Terezie Najserova Reply

  Domi, ty placky mě teda rozesmály, tak budu trochu škodolibá 😀 Jinak je to skvělý článek za dalším skvělým článkem! 🙂 Tvojí mamce výhru moc přeji, zaslouží si to, opravdu! Za to, jak je skvělá a jak dělá svůj blog každým dnem lepší díky svým výborným receptům a taky díky tobě 🙂 Za to, jak mamce pomáháš s focením :)) Moc jsem vám výhru přála a ono se tak i stalo! Obě si zasloužíte tuhle výhru za vaše úsilí a zdokonalování blogů, fotek a receptů :)) Přeji vám hodně štěstí s blogováním do dalších let! Ať jste stále obě tak pozitivní, úžasně inspirativní a jednoduše výborné blogerky! :)) Mámu, jako máš ty by chtěl určitě každý! Jinak nesmím zapomenout se zmínit, že Ditta musela mít ohromnou radost z vašeho narozeninového překvapení :)) Jste pro ni jistě ty nejlepší kamarádky a ona má obrovské štěstí, že vás má! Co bych já za takové kamarádky dala 🙂 Ale určitě nejsem jediná, kdo to tak cítí! Obdivuji Domčo jak tebe tak i ostatní, které tuhle oslavu přichystaly a že jste to tak všechno akorát stihly! 🙂 Přejit i krásný zbytek dne :)) Terka
  :PS: Máš krásné fotky! Moc to tobě i mamce a kamarádkám na nich sluší! :))
  :PPS: Ten dort vypadá vážně báječně! Mňam! <3 Možná jsem se jenom špatně dívala, ale nemůžu najít na něj recept, můžu o něj poprosit? 🙂 Děkuji
  :PPPS: Krásné čelenky! Ty se mi velmi líbí! :)) Asi si pro ně taky jednou zajdu až budu v Praze pro nějakou zvláštní příležitost! 🙂

 10. Rozkošný článek plný krásných zážitků. Jsi úžasná kámoška. To víme všichni. <3

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..