Přijela jsem akorát z fitka a jsem plná skvělé nálady. Navíc skvěle odpočinutá po pár dnech v Tatrách, rovnou jsem ale sjela zpátky do kolotoče všech “povinností“. Jedna z poznámek v kalendáři bylo sezení s osobním koučem. Už jsem vám o něm psala jednou – před asi dvěma-třemi týdny. Byla jsem toho plná emocí a moje nálada od té doby dost kolísala, měla jsem o čem dost přemýšlet.. Ale chci o tom s vámi mluvit. Píši vám otevřené a upřímné články. Od srdce .. jak co cítím. Hlavně jak se věci doopravdy u mě mají. Nesnáším lži a co ještě víc – přetvářku. Pokud jsem vás v posledních dvou týdnech nudila svými články, tak se moc omlouvám 😀. Dolehla na mě jarní depka. Nechtělo se mi do vůbec ničeho, byla jsem znechucená, otrávená a znuděná. To se na výletu změnilo. Možná i ve čtvrtek na tom sezení :)).

OLYMPUS DIGITAL CAMERACestou domu jsem si uvědomila pár věcí, které bych s vámi chtěla sdílet. Žijeme v době, kdy je na nás vytvářen strašně velký tlak společností. Mít dobré známky, být skvělá, úspěšná, vypadat dobře, nemít celulitidu, mít stále upravené nehty.. Z časopisů na nás vykukují vyretušované, přenádhené, hubené modelky, které ve skutečnosti většinou tak nevypadají (za mně jsou daleko hezčí nevyretušované) – honíme se za tím, abysme vypadat jako ony.  Uberou jim ve photoshopu kila, narovnají nohy, dodělají vlasy atd atd. Je přeci naprosto zbytečné plakat nad tím, že mají dokonalý zadek, když to tak v reálu není. Proč chceme něco, co ani není reálné? To samé je často i instagram. Existuje milion účtů fit & healthy holek, které zas tak healthy nejsou – jedí zdravě a sportují jen “naoko“. Takže na instagram vyfotí k obědu salát, večer si dá mekáče a do fitka se chodí jen fotit a nezapomene přidat hashtagy #healthy #fit #sexy #nopainnogain. Na nikoho tu neútočím, jen bych byla bych strašně holky ráda, kdybyste si toto všechno uvědomily a nebyly smutné z toho, že “tyhle holky“ jsou dokonalé. Nejsou. Mají určitě svých starostí a problémů dost. Jsou vyretušované, přidají filtry, mají dobré světlo a když si na to dobře stoupnou, tak to vypadá, že mají skvělé břicho a zadek. Ony ho třeba mají, ale všechny výše zmíněné “dodělávky“ ho udělaj ještě lepší. A co my víme – sice má sixpack, ale je doopravdy šťastná?

Máme být dokonalé i offline – přítelkyně (některé z vás maminky a manželky)  – všude na instagramu fotky zamilovaných párů, drahých dárečků, snídaní do postele. Musíme umět vařit, starat se, milovat a jsou na nás kladeny zbytečné nároky – porovnáváme se s ostatními (zase). Zapomeňte na to. V tom vztahu jste totiž jen VY DVA. Vy a vaše druhé polovičky. Není tam vaše kamarádka s nešťastným nebo ultra šťastným vztahem, ani kamarádka, která dostává každý měsíc značkovou kabelku. Vztah je přeci o tom, že máme v sobě oporu, kdykoliv si pomůžeme, děláme si radosti. Je to něco, kde rádi po svém boku chodíte spát a vedle sebe se budíte. Rádi spolu snídáte. Chcete spolu sdílet maličkosti. Atd atd.. 🙂 A proto jsme dnes s přítelem snídali naše oblíbené lívance.

Naplňují nás společné zážitky a maličkosti – pro mě je nejlepší, když se ke mně v noci přítel přitulí anebo mi ráno řekne, že se mu líbím – meh – bez make upu, celá pomačkaná. Určitě kecá :)). A co teprv, když mě ve společnosti obejme a dá pusu! To je přece daleko hezčí než nějaké materiálno. Važte si takových věcí. Rovnou se teď hned zvedněte a jděte obejmout toho, na kom vám záleží & řekněte jim, jak si jich vážíte. Hýčkehjte si svoje drahé polovičky. Ale i ty kamarádské, jsou stejně důležité.


Trošku jsem odbočila od tématu, nechala jsem se dost unést, mohla bych uvést další a další příklady, ale tohle pro dnešek stačí. Přemýšlejte nad tím a nenechvávejte se táhnout dolů..


Není absolutně trapné a špatné si o svých problémech povídat s nějakým odborníkem. Ve svém okolí nevím o nikom, kdo by čas od času někoho takového nepotřeboval. Stres, práce, škola, kamarádi, přítel.. Vše se dá změnit. Určitě alespoň přístup ke všem takovým věcem. Musíte začít u sebe a málokdo si to uvědomí a pomůže si. Často nestačí se jen usmívat. Mně kouč navedl, jak řešit nepříjemné situace a dal další podněty k přemýšlení. Tak uvidíme :D.

 

Máte někdo z vás nějaké zkušenosti s osobním koučem?


Držte se a užijte si neděli, je tam božssskkkkkky,

Vaše zase usměvavá Domča 😀 :))))