Poslední dobou jsem začala hodně koukat na youtube videa. Nekoukám na ty české, ale spíše na zahraniční o jídle, zdravém životním stylu a momentálně o všem, co se týká rostlinné stravy. Narazila jsem tím na jedno skvělé video od “The vegan couple“, které natočila slečna/dáma/pani o tom, jak se celý život vnímala.

Žijeme v době, kdy je momentálně “in“ mít zadeček jak Kim, vypracovanější břicho, dokonalé prsa a nohy bez celulitidy (vidíte, už jsme se přesunuli v trendech z hubeňoučkých holek k trošku  víc“curvy“). Za to já mám ohromnou radost. Ale také žijeme ve společnosti, která za vzhledem vidí vše. Je přeci velmi náročné nést “břemeno“ dokonalosti. Média dělají svý, a tak se doma trápíme nad módními časopisy, protože chceme být nejštíhlejší a nejprdelkovatější.. Zároveň toužíme mít mezeru mezi stehny, pekáč na břiše, žádný boky a tak dále a tak dále.. S tím ale přichází i články typu: “sacharidy vás udělají tlustými“ “Musíte jíst dostatek bílkovin, jinak přiberete“ “Sýry jsou skvělé pro vaše kosti“ “Nesmíte jíst ovoce, obsahuje dostatek cukrů“ “veganská strava je nejlepší“ “Paleo strava je nejlepší“ “Sladidla jsou zdravější než cukr“ (NEJSOU). Začali jsme nesmyslně počítat kalorie. Trávit hodiny a hodiny na cardio strojích, protože cardiem se přece pálí tuky… (Ano, ale taky tím nezdravě stresujete tělo). A tak bych mohla pokračovat a pokračovat. Obrázek si můžete udělat sami. Kdybysme to vše měli poslouchat, nemůžeme jíst (a pít) nic.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Víte, kolik holek díky všemu tomuhle má poruchu s příjmem potravy? Jednou si přečtou, že rýže je špatná, pak že maso, další den, že pokud chtějí zhubnout, nesmí jít sacharidy… Chtějí být natolik dokonalé, že jsou ochotny jíst vatu namočenou v džusu, koupit si nesmyslně drahé pilulky plné kofeinu, aby dva dny nespaly, na úkor toho, aby neměly chuť k jídlu.. Jíst jedno jablko denně…


Jsou nemocné, psychicky i fyzicky a chtějí být za každou cenu hubené.


To byla jedna strana.. ale zamysleli jste se někdy nad tím, jaké to je být na opačné straně? Stydět se za to, že jste až moc hubení? Možná jim to závidíme, ale ony takové chtít třeba nechtěji. Takové slečny neustále slýchají, že křivky jsou sexy, mít zadek je pěkný. Lidé a doktoři je podezřívají z anorexie, bulímie, přitom ony třeba nemají hlad, chuť a trápíje to.. Neustálé opakování, že jsou moc hubené jim ale vůbec nepomáhá. Nebo že to mají v životě s postavou jednoduchý, že se tak už narodily, že to jsou geny anebo taky, ať se najedí, že vypadají příšerně. Jak by bylo někomu, kdo bojuje s pár kily navíc a doslechlo by se mu “přestaň jíst, jseš nechutně tlustá“. To se nedělá. A takovým způsobem jim vůbec nepomůžete. Ony se za své tělo stydí úplně stejně jako slečny silnější.

Tímto článkem jsem jen chtěla ukázat na to, že i něco takového může existovat a apeluji na vás se kouknout na to video.. Proto pokud má někdo ve vašem takový problém, snažte se mu co nejvíce pomáhat a hlavně buďte s ním kdykoliv bude potřebovat. Není vůbec lehké na takové věci být sám.

 

Mějte se rádi <3.


Faux Fur, trousers, bag – TKMaxx / Top – Brandy Melville / Shoes – Adidas / Sunnies – RB via EasyOptic.cz / Lipstick – MAC – Haute

Shop my look: 
[show_shopthepost_widget id=“1572371″]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Za fotky díky Brixi 🙂