Nelítám dlouhé lety měsíčně, ale troufám si říct, že málo toho nelítáno za život nemám. Zažila jsem toho na letištích hodně. Od nervózní žádosti o ruku, přes slečnu, kterou kvůli opilosti nepustili 3x na let z Prahy do Ameriky (rozlučka asi). Atmosféru letišt zbožňuju, jsou plné emocí. Pro mě v poslední době hlavně těch nervózních, kdy jsme dobíhali snad každé letadlo, protože jsme přijeli tak tak.. Ups 🙂

Spolupráce s Letiště Praha (Elite Bloggers – Content Marketing)

Ale kdybyste měli hromadu času, tak na pražském letišti, na terminálu 2 (Schengenské lety) je nově otevřená nákupní zóna pod záštitou společnosti Lagardére Travel Retail. Otevřeli obchůdek Rituals, pro dámy obchod s koženými věcmi (hlavně Furla a Longchamp), pro pány zas koutek s Tommy Hilfiger, Gant a Lacoste a jeden s doplňky (brýle, hodinky a šperky). Pokud tedy nepřiběhnete na poslední chvíli anebo váš let bude mít zpoždění, máte aspoň co dělat.  Během následujícího měsíce-dvou se otevře ještě zbytek, tak se máme na co těšit – yaay..

A teď už pojďme na mých 14 bodů, které vám zpříjemní let:

1.Sbalte si svačiny – žádný sladký tyčinky, ale nejlépe na bílkovinách založené – ráda si kupuji hummus, zeleninu k tomu, oříšky a jablko (banán se vám rozmáčkne).

2. Požádejte o speciální menu. Vegetarian, vegan, gluten free, dairy free, i kosher.. Už si můžete objednat cokoliv a ještě jídlo dostanete jako první, co znamená: dříve bez hladu a dříve ve spánku.

3. Prázdnou pet lahev s sebou. Flašku u security nevyhazujte. Na letištích jsou už často všude pítka, kde si vodu můžete natočit a neplatit předražené pití. Na přísun vody si dávám bacha při lítání o to víc. Létání je náročné a být hydratovaný vám pomůže se cítit lépe.

4. Což znamená, vyhněte se kafi, dehydratuje a pravděpodobně pak ani nezaspíte let. Sáhněte radši po nějakém čaji.

5. Takže i méně alkoholu, má stejé účinky jako kafe (pokud teda toho nevypijete tolik, až neupadnete do kómatu) a prý moc nepomáhá na jet leg.

6. Mějte všechno připravené. Na security všechny tekutiny v pytlíčkách, pásek, těžké naušnice, hodinky sundané.. Vytisknutou letenku, pokud jde o nízkonákladovku Ryan Air (neměli jsme a platili jsme). Třeba budete letadlo nestíhat, dobíhat a věřte mi (been there), každá vteřina se v ten moment hodí.

7. Buďte pohodlně oblečení, nejraději volím legíny&mikču.

8. Vrstvěte. Na letištích a v letadlech dokáže být někdy fakt zima. Dejte si na to pozor a klidně si zabalte i šálu, ať vám neofoukne z letadla krk a huňaté ponožky. Krom toho, že mi je pak pohodlno, tak v nich po letadle chodím a nemusím se furt obouvat a zouvat.

9. Hýbejte se. V sedačce dělejte doporučená cvičení, cestou na záchod si udělejte pár dřepů a pořádně se protáhněte (většinou tam je tak akorát místa), ať se vám rozproudí krev.

10. Pokud máte delší přestup, vyhněte se posuvným pásům, choďte pěšky do schodů, projděte si krámky, v růžku si udělejte výpady, kliky.

11. Mějte nastahované filmy, seriály, podcasty, ebooky, audiobooky, písničky, aplikace, cokoliv, co vám zpříjemní cestu. Co třeba náš podcast, kdy jsme jeden díl s Dittou věnovaly i různým typem lidí na letišti (k poslechu je třeba tady: My dvě a typy cestujících, které potkáte na letišti).

12. Aby vám to hrálo celou dobu, mějte nabitou powerbanku. Nějaká letadla mají už normální zásuvky, ale nespoléhejte na to a investujte do pořádný (mam super od samsungu, která i po 3 letech dennodenního používání vydrží na 4-5nabití).

13. Pokud to jde, vždy volím místo u okýnka, můžete se tam opřít o stěnu a tím je spaní příjemnější. Pokud nejste naprclí na sedačku před vámi a máte na nohy více místa, zkuste si lehnout na jídelní stoleček.

14. Zaberte si volnou řadu hned po vzlétnutí a hned usnětě.


Za měsíc a půl mě čeká hned 25h let, tak třeba nový body přibudou, letíme na měsíc do Indonésie, já se tak nemůžu dočkat! Mějte se krásně a přeji vám hromadu safe a pohodových trips,

Domča

 

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..