Dlouhou dobu jsem byla k jakýmukoliv objednání jídla domů skeptická. Jídlo vařit miluju, MILUJU, tak nebyl úplně důvod, vařit a následně uklízet mi nedělalo problém (možná tda až teď, poslední rok, kdy nemáme doma myčku… ups). To tak ale bylo do doby než moje kamarádky dostaly spolupráci na dáme jídlo (a já už taky). Tím se mi, tak trochu, změnil život (to přeháním, samozřejmě). Marťa má práci dvě zastávky od místa, kde bydlím, takže jsme spolu chodily na oběd už tak dost často, ale dáme jídlo to vyneslo o kousek výš. Když začalo být v létě hezky a teplo, napadlo mě, že bysme si to mohly objednat ven a sníst si ho na Letný. Hezky na vzduchu a sluníčku.

Takhle to u nás vzniklo..

Tento článek je ve spolupráci s Dáme Jídlo.

Nebudu lhát ani sobě, ani vám, objednávat si jídlo je fakt super. Doma vám nevznikne bordel z vaření, nemusíte se tahat s nákupem, můžete si objednat jídla, která normálně nevaříte (u nás to je hlavně indie nebo sushi). A pak už si stačí jen zabalit nějakou lehkou deku do baťůžku, přihodit do něj pití a máte super obědový nebo večerní piknik. Práci vám to žádnou nepřidá a náladu vám takový piknik stopro zlepší. Přijdete tak na místa, která jste ani nevěděli, že v okolí práce, školy či jen tam, kde se běžně pohybujete, máte a poznáte to místo zas trošku jinak.

S mym klukem jsme ještě teda takový rande v Praze nestihli, ale s holkama už máme tak trochu ‘’prolezlou’’ Prahu, tak vám tu předám #ToNejlepšíMísto na piknik, co zatím v zásobě mám. Vlastně nebude jen jedno, ale rovnou tři. Jedno lepší jak druhý.

Letenské sady

Začnu Letnou, protože tam bydlím a mám to nejblíž. Po celé Letenské pláni se dá krásně sedět na dece, je tam super atmosféra při západu slunce, fakt romanťárna, můžete si tam najít i nějaký plácek, kde budete sami. A když dojdou zásoby drinků, můžete jít na Zahrádky (neboli Beer Gardeens). Pokud se vám nebude chtít tahat s dekou, nebojte se, je tam hromada laviček a dřevených sezení, kterých můžete využít.

Náplavka

Náplavka je srdcovka nejen moje, ale i všech mých kamarádek.  Je tam ale většinou ‘’celá Praha’’, tak nedoporučuju na první rande (nikdy nevíte, kdo příjde..), spíš s kamarádkama, ve skupince anebo cíleně, na lov! 😀 Má stejně super atmošku a drinků tu taky nejdete hodně.

Střelecký Ostrov

Tady jsem byla s holkama před odjezdem na pikniku a drinku poprvé a do teď se divím, proč tam nechodíme častěji. Všude kolem je božský výhled na Prahu. A na to, že to tam je v úplným centru, tak tam dokáže být až překvapivý klid. A můžete si pak hned za rohem půjčit šlapadla a pokračovat tak ve skvělém rande.

A co je vaše #ToNejlepšíMísto na rande? Na instagramu najdete hromadu příspěvků pod tímto hashtagem, tak přidávejte fotky, ať se můžeme společně inspirovat.

Jedem můj dáme jídlo pro tip: pokud si přes DámeJídlo.cz objednáte jídlo na jeden z jejich pick up pointů, budete mít 20% slevu. Kde všude jsou Pick up pointy zjistíte v jejich mobilní aplikaci, jsou vyznačené zeleně a po Praze jsou třeba na Náplavce, Letné, Stromovce, v Riegeerových sadech, Petříně či u Střelečáku. Pick up pointy jsou ale i v jiných městech (v Brně, Liberci, Hradci atd.).

Dále, co Dáme Jídlo teď v létě nabízí jsou zvýhodněná  letní menu, najdete tam například SushiTime, Pizza Colosem, moje milované Cacao anebo i KFC a Burger King. Domluvte se tedy s kamarády a něco si společně nakombinujte, ať můžete ochutnávat.

Budu se těšit na vaše tipy. kam na #ToNejlepšíMísto a moc si to užijte,
Domča