Před pár týdny jsem vám na instagramu slíbila, že vám napíši mé dojmy z detoxikačního čaje a celkově, co si o tom myslím.. I přes to, že jím moc nefandím, šla jsem do toho a možná vás můj “zážitek“ pobaví.

Hned na začátek – když jsem se o fitness, jídlo a zdraví moc nezajímala, instagramovým fotkám, kde holky jen pily čaj a zhubly po něm x kilo, jsem samozřejmě věřila. Kdo by nechtěl zhubnout jen pitím čaje, hm? 😀 Je to easy, nezapotíte se a výsledek “přijde“ za dva týdny až měsíc. Heh, nemusíte se stydět, že jste tomu také věřili.

Tak teď vás asi trošku vyvedu z omylu. JE TO BLBOST. Takové firmy si stahují fotky různých proměn, kdy holky na sobě makaly týdny a měsíce (ve fitku) a následně na sociální sítě nasdílely svou fotku. WOW! Vážně skvělý marketingový tah. Gratuluji všem těm zlodějům a podvodníkům s teatoxama.

Tak – to byla jedna věc těchto “zázračných“ čajíků.. Druhá je ta, že většinou takové detox procedury procházejí holky, co jsou super líný a které jedí mekáče a samý jiný junk food každou chvíli. Chtějí zhubnout, i přes to, že do fitka chodit nechtěj :D.  Takže když na chvíli detoxu přestanou toto jíst (pokud vůbec), tak i když se vážně budou cítit líp (to ale protože špatné jídlo přestaly jíst), tak po jeho skončení stejně jednou začnou. No holky, tleskám vám, to jste těch dvacet dolarů vyhodily tak akorát z okna… A pro svoje tělo jste skoro vůbec nic neudělaly. (Promiňte holky).

Nezní logičtěji, že když dlouhodobě vyřadíte všechny tyto špatné věci (a teď nemyslím v rámci paleo, myslím to obecně – jakýkoliv junk food, cukry a zpracované potraviny (jezte celé potraviny – maso, ovoce, zelenina, zdravé tuky, luštěniny a bezlepkové obiloviny) ), ulevíte tak svému tělu daleko více než za dobu detoxování? Proto jsem proti krátkodobým detoxům.

Je mi líto, že to tak řikám, ale je vážně málo lidí, co bere stravu tak vážně jako já. Ve svém okolí mám jen jednoho takového člověka. A to je Ditta, moje nejlepší kamarádka – veganka. Ani jedna z nás nemáme cheat meals. Já si nedám housku, ona si nedá kuře. Prostě to je životní styl, ne dieta :)).

Říkala jsem, že jsem docela proti. Teď ta druhá strana. Když jsem do teatoxu šla, tak s tím, že přeci jenom jím maso a v tom jsou špatný věci, že čekám očistu alespoň od toho. Takže jsem každý den pila ráno jeden denní čaj a každý druhý den pila večer projímavou směs. Ty denní se mnou nic neudělaly. Ty projímavý jo. Ale jen první dvě várky. To jsem ráno lítala na záchod každou půl hodinu. Pak se to ale seklo… a tak týden se nic nedělo. Jako vůbec. Aha. Projímavá směs a já si týden nedojdu na záchod. PECKA :D:D:D:D:D!

Takže to jsou mé poznatky a názory na detoxikace. Když už bych do nějakého detoxu šla, bylo mi v rámci paleo doporučeno jíst jen na nějakou dobu zeleninu a kokosový olej. Tak kdy do toho půjdu? Mám, nemám? Co myslíte?

Děkuji předem za vaše komentáře,

Mějte se přenáherně,
xxx
Domi