První týden mého rostlinkování je zde. A co vám budu říkat. Cítím se úžásně. Psychicky 100%. Čas od času mě bolí břicho – jak si zvyká na „cizí“ potraviny. Ale pupínky mi nevyskákaly (díky bohu), juchů!
Přímo před školou mám veganskou restauraci. Všimla jsem si jí už dříve, ale hned jsem jí jako paleomolovnice zanevřela. Pronásleduje mě to všude, znamení? :)))
Čeho jsem se dost bála, bylo to, že na pár dnů budu ochromena, jak se tělo bude vyrovnávat se všemi potravinami a že nebudu schopná chodit cvičit a nebudu mít sílu. Tak tomu vůbec není. Mám snad ještě více síly a konečně si v klidu můžu dát ovoce po tréninku na doplnění sacharidů k regeneraci svalů. Nebojím se toho.
Díky všem sacharidům, které jsou easy na trávení, je mé tělo takové pociťově lehčí a cvičí (a žije celkově) se mi lépe. Klíďo se hoďku před tréninkem najím a nemá to absolutně žádný vliv na výkon.
To s tím žitím možná trochu kecám – furt chodím nafouklá jak těhule :D. Není to furt, ale půl hoďku denně ano.
Přes den nemám výkyvy energie – což jsem nečekala.
Neměla jsem zatím vůbec hlad a nevyčetla jsem si ani kuličku hroznového vína (jím toho vážně dost). Veškeré jídlo si nesmírně užívám a baví mě. A moooc chutná.
Nic mi nechybí. Sýry, oříšky, ani vajíčka! To byla má největší obava.
Stravovat se podle paleo zásad bylo stejně těžké jako veganství, žádná změna v tomto ohledu. High carb, low fat je snad ještě lehčí.
Když si zapomenete oběd, budou vám stačit 4 banány a jedno kaki. Oběd za 30 korun. Hmm.. Kdo říká, že to je drahé a komplikované?
První den mi nebylo ani tak špatně z rýže, jako právě z výše zmíněných banánů&kaki. Nikdy za paleo doby jsem nesnědla jeden celý banán, natož 4. Po tomto obědu jsem odpadla s ukrutnými bolestmi&křečmi břicha a pálením žáhy, které se do teď !nikdy! neobjevilo. (Poznámka: za palea jsem si dala většinou jeden kus ovoce jako porci a když šlo o banán, tak toho jsem si dala maximálně půlku, do kaše tři centimetry.
V kuchyni je (skoro) furt čisto – v podstatě jen dusím, vařím nebo něco krájím. Nedělá to tolik bordelu, hurá! A konečně mi nesmrdí vlasy každé ráno slaninou 😀
Zjsitila jsem, že i červený meloun má v sobě bílkoviny!!!!!! Jsou všude! Granátové jablko, banány, špenát, brokolice, oříšky… Jako sportovec mě toto dost zajímalo, nemusíte se bát, mám jich dostatek, svaly budou! 🙂
O jídle toho vím dost, takže pro mě není vůbec těžké se tak stravovat. Vím a tuším, jaké skupiny potravin jsou obsaženy v jiných jídlech, není mi blbé se obsluhy zeptat na alergeny a vařit taky umím, takže veganství za mě naprostá jednička. Asi, kdybych si něčím podobným už neprošla, tak budu zoufalá a nebude ze mě zdravý vegan, ale „junk food“ vegan. Ten, co jí samé oreo (ano, jsou #veganapproved), hranolky, čipsy a pije samé perníčkové sójové laté. Nene. Já hezky quinou, vločky, tuny ovoce a zeleniny, kaše, smoothies a čaje.
Ovesná kaše po dvou letech chutná úplně jinak. S vodou místo mlíka o to víc. Ale je boží.
Stejně tak i rizoto. Rýži jsem naprosto milovala a za celý týden jsem jí měla snad každý den.
Můžu jíst pizzu a těstoviny.
A popcorn.
Trošku se plácám ve všech různých veganských směrech. Junk food vegan ze mě stopro nebude :D. Fully raw vegan taky ne (nejí tepelně upravenou zeleninu&ovoce). Raw till 4 – jí syrové ovo&zeleninu do 4 odpoledne, k večeři má cokoliv zdravého veganského, tepelně upraveného – to asi budu dodržovat v létě, až bude super ovoce, jak jde na mě zima, mám chuť na teplejší jidla. Hlavně snídaně. Po večerech čtu na internetu různé články a koukám na videa a „hledám se“. Až se to nějak zestabilizuje, udělám článek/video, co všechno sním. Jste pro?
Tímto se omlouvám všem, které jsem přivedla na paleo. Když budete mít jakýkoliv paleo dotaz, sem s ním. Nezanevřela jsem na něj, stále ho budu všude doporučovat, pomohl mi vyřešit mnoho věcí a vážně jsem nemusela 6 hodin jíst. Vůbec nechci řikat, jaký směr je lepší, nemůžu to ještě srovnávat. Paleo jsem žila necelé dva roky, plant based jsem 10 dnů.
Strašně mě mimochodem mrzí negativní komentáře o mé změně, které jsem od vás dostala. Myslím si, že je každého věc, zda se bude stravovat tak či onak. Každý jsmě úplně jiný a každému z nás vyhovuje úúúúplně něco jiného. Také jsem upozornila, že to nedělám kvůli trendu. Co vím, byla jsem jedna z mála, co s paleem přišla :)))) a nikdo jste to neodsuzoval, tak proč najednou mou změnu odsuzujete? 🙁
Těm, co mě podporují, MOC DĚKUJI.
Předem velké díky za jakýkoliv komentář, mám vás moc ráda,
Vaše Domi