Dnes vás vezmu napříč Prahou po svých oblíbených restauracích a bistrech. Většina podniků není veganská, ale jelikož se už dva a půl roku tak stravuji, dokázala jsem si najít hromadu míst, kam zajít a pochutnat si.

WINE FOOD MARKET – na pizzu

Wine food zbožňuju. Je to takový moje “guilty pleasure“ místo, kam chodím oslavovat všechny možné příležitosti.

Když potřebujete, je fancy, ale je naprosto v pořádku, když tam příjdete v “teplácích“. Nabízí autentickou italskou kuchyni, od masa přes těstoviny, tu nejlepší pizzu v Praze (nebo alespoň za mě) až po zmrzliny a dezerty. Ráda bych řekla, že na pizzu nemám skoro nikdy chuť, ale to bych lhala sama sobě 😀 . Na jejich pizzu marinaru (129,- Kč) s rukolou mám totiž chuť 24/7 a chodím na pizzu jenom sem.

Mimo jiné zde najdete i prodejnu, kde seženete ty nejlepší italské potraviny. Dřív jsem zbožňovala jejich šunky, hlavně jejich mortadelu (och och).

Vegan options: Marinara pizza (rajčatový základ, oregáno, česnekový olej), polévka Minestrone (řekněte si o bez sýru).

Menu ke stažení zde.

$$-$$$/$$$$


WOKIN – na diy nudle

Já. Miluju. DIY. Jídla. Zde si můžete složit svoje vlastní nudle/rýži podle toho, co máte rádi. Máte na výběr z udon (obsahují vajíčko), rýžových, soba nudlí nebo rýže, dál několik druhů masa, ryb a tofu, kupu zeleniny a několik omáček. Děsně krásnej, cool a moc dobrej fastfood. Doporučuji i jejich kokosovomangový tapiokový pudink.

Wokin mimochodem nově otevřel již druhou prodejnu v Jindřišské.

Vegan options: z nudlí: rýžové, soba nebo rýže. Řekněte si o základ bez vajíčka a teriyaki omáčku (ostatní obsahují rybí omáčku). Kokosovomangový tapiokový pudink.

Menu k nahlédnutí zde.

$-$$/$$$$ (záleží, kolik ingrediencí si tam naberete)


CAFEFIN – na bahn mí, kokosovou rýži s ovocem

Jak píšu tento článek, tak jsem si vzpomněla, jak dlouho jsem tu už nebyla! Tak trochu instagramová kavárna s dobrym asijskym jídlem a mojí nejmilejší kokosovou sticky rice. Super místo na brunch.

Vegan options: tofu bahn mi, kokosová rýže, avotoast bez vajíčka a nějaké saláty a možná i peanut butter toast (dlouho jsem tam nebyla, nevím, co se změnilo).

$$/$$$$


PAPRIKA – na hummus s falafelem a nejnadýchanější pittu

Moje momentálně nejoblíbenější bistro ze všech míst v Praze. Naprosto zbožňuju hummus a falafel, takže když mě Tonda vzal sem, jásala jsem, protože jsem tam chtěla jít už děsně dlouho. Nebylo nic, co by mi tam nechutnalo. Bistro je malé, ale lidi se tam točí, takže místo seženete.

Vegan options: Mají přímo veganské menu, takže si vyberete :). Většinou si objednáváme jejich Vegan Tapas pro dva (350,-Kč), kde máte 10 falafelů, hranolky, hummus s houbama, hummus s veganskou shakshukou (lilek v rajčatové omáčce), hummus s veganskou shawarmou, pitu, salát a několik omáček. Je to takový průřez tím, co nabízejí.

$$/$$$$

Menu k nahlédnutí zde.


SANDOKAN BISTRO – “all you can nabrat si veganský oběd“ za 125,-

Sandokan je malé bistro na Korunní, s majitelem, který skvěle dělá instagram, dovíte se tam denně, co zrovna mají v nabídce. Talíř jídla stojí 125,- Kč a je jen na vás, zda si ho naložíte pořádně anebo jen z půlky. Cena bude stále stejná. Doporučuju si nandat hodně, ať toho pak nelitujete.

Vegan options: Všechno. S denní nabídkou se mění.

$/$$$$


BIBIMBAP – na bibimbap (obviously :D)

Objevila jsem ho nedávno a to skoro každý den jezdím kolem tramvají. Prostory nevypadají zas tak super, ale nenechte se odlákat, jejich bibimbap to hezky vykompenzuje.

Vegan options: Stačí požádat o veganskou variantu bibimbapu, obsluha ví.

Menu k nahlédnutí zde.

$$/$$$$


COBRA – na denní menu, babaganoush a drinky

Cobra je pro mě srdcovka. Narazily jsme na ní úplnou náhodou, když jsme jeden večer neměly s holkama kam jít před koncertem no a vualá, od té doby už uběhlo spousta Cobra večerů, snídaní a i obědů. Na to všechno je Cobra super. Hlavně teda na jejich lívance, hummus, babaganoush, drinky a vlastně úplně všechno :D. Atmosféra je tam skvělá večer na drink, ale i přes den na pracování. Mají přes týden denní menu, vždy jedno jídlo vegetariánské (anebo veganské) a druhé masové.

Vegan options: Většina drinků :D, hummus či babaganoush podávané se skvělou foccaciou, lívance anebo hummus-avokado toast ke snídani a dále pak pokrmy z denního menu (každý týden jiné).

Týdenní menu zde.

$$/$$$$


COFFEE ROOM – na avotoast a super kafe

S Diddie se dá říct, že jsme docela AvoToast profíci a shodnem se na jednom, že jejich toast je nejlepší avotoast ve městě. Vždy začneme zde a pokračujeme do jejich sesterského podniku Donut Shopu (cca 5 min) an dezert.

Vegan Options: Avotoast bez sýru, Smoothie bowl, bábovky, několik druhů alternativních mlék.

$$/$$$$


DONUT SHOP – na co asi 🙂

Tohle nejsou žádný umělý donuty, ale pořádný, domácí, s láskou dělaný a s jejich kafem “OMG-OMG-OMG“.

Vegan options: Mají denní&sezónní nabídku veganských donutů a ovesné mléko do kafe.

Jejich denní nabídku donutů najdete na jejich instagramu.

$-$$/$$$$


DHABA BEAS – na happy hours s 40% slevou

Dhaba je taková klasika, někdy zdravá, někdy nezdravá, taková, jakou si jí zrovna uděláme. Každý si vybere a pokaždé víte, co očekávat, proto tam moc ráda chodím. Navíc je “na každým kroku“.

Vegan options: půlka bufetu je veganská, zbytek vegetariánký.

$/$$$$


HERBIVORE – Acai Bowl, veganská anglická snídaně, na Náplavce

Útulné rodinné bistro na Náplavce se skvělou obsluhou a veganským buffetem. Co třeba spojit návštěvu se sobotními trhy na Náplavce.

Zbožňuju jejich acai bowl, carrot cake, coconut cheesecake, víkendovou anglickou snídani (jejich tofu vajíčka – yum !!!!), vlastně úplně všechno 😀 a doporučuji si předem zavolat a zarezervovat si “gaučík“. Tak budete moci pozorovat dění v bistru a nasajete tak náladu Herbivore, upozorňuju, že pokud tam potkáte majitele Láďu, zkejsnete tam na hodiny, skvěle se s ním povídá a je krásný pozorovat, jakou má radost do života.

Vegan options: vše.

$$/$$$$


BAHN MI BA – na tofu bun bo nam bo s arašídovou omáčkou

Neskutečně dlouho jsme s Diddie hledaly místo, kde by měli veganské neošizelé bun bo nam bo. S tofu a omáčkou, žádný suchý nudle. No a pak se nám to splnilo! V Bahn mi ba na Jindřišský nebo Křižíkově vám k tomu dají arašídovou omáčku, takže #yaaaaaaasssssss . Moc doporučuju!

Vegan options: Tofu bun bo nam bo, možná ještě bagety tofu báhn mi, ale nejsem si jista.

$$/$$$$


KAVÁRNA MÍSTO – za milou obsluhou a karotky s fazolovým pyré

Tady nás teď o víkendech dost často potkáte s Tondou, pokud nebudeme jezdit po výletech. Zamilovala jsem si jejich pečené karotky s fazolovým pyré natolik, že jsem neměla nic jiného 😀 (ups).

Vegan options: Záleží dle sezóny, ale vždy mi vyšli vstříc.

$$/$$$$