Ahoj všichni, před týdnem jsme se vrátili z Říma a i když jsem si myslela, že celý náš výlet bude probíhat jinak, nakonec jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. V Římě jsem byla po druhé, tentokrát s bolavým kotníkem (po potrhaných vazech) a Toníček s angínou, tak mi nebylo tolik líto, že jsme neviděli všechny památky. Místo toho jsme jezdili na Vespě po bistrech a restauracích a ochutnávali místní dobroty. Bohužel (moje žábry ale říkají díkybohu) jsme neochutnali všechno, takže se musíme zase vrátit, ale zde jsou z anás top čtyři restaurace, které musíte v Římě navštívit.


1) Na bruschettu do VULIÓ (okolí Vatikánu)

Začnu hned tím nejlepším. Možná to bylo tím, že tohle byla naše první zastávka, ale jejich bruschetta mi zůstane v hlavě asi do konce života. Základem byla bruschetta potřená rajčaty s česnekem, oregánem a oliváčem a toppings jste si pak zvolili sami. Já šla do burraty se sušenými rajčaty a bazalkou. Tonda do prosciutta a třetí jsme si rozdělili – burrata s jejich “špenátem“ a ořechama. Ta moje byla nejlepší a do teď o tomto místě všem básníme.

Basic s rajčaty stojí 3 eur, ostatní po 5 eurech. Dále mají v nabídce i saláty, polentu se zmrlinou a další..

Vulio bruschetta rome Vulio bruschetta rome


2) Na těstoviny do TONNARELLO

V Tonnarello jsme si objednali římskou specialitu – pastu se sýrem a pepřem a pro mě těstoviny s lilkem, cuketou a rajčaty, obojí bylo skvělé. Na první pohled i “poslech“ bych si ty sýrové nedala, úplně mě nelákaly, ale byly nejlepší z těch všech, co jsme v Římě ochutnali, tak se vy nebojte stejně, litovali byste.


3) Nejen za pastou, ale hlavně za nejmilejší obsluhou do BORGHICIANA PASTIFICIO ARTIGIANALE (kousek od Vatikánu)

Malý rodinný podnik, kde si můžete koupit čerstvé těstoviny na kg (kdybysme nebyli limitovaní váhou kufru, ach jo..). Těstoviny zde stojí cca 7-8 euro, sklenička prosseca za 3 eura, levný, moc dobrý a jejich obsluha je fenomenální. Samý “bondžooornoooooo belllaaaaaa bondžornnnooooo‘‚. Chvilku jsme čekali na stůl, opravdu to tu není s místem moc vyřešený, ale rychle se to točí, tak se nenechte odstrašit a vydržte, bude to stát za to.


4) Na nastříhanou pizzu do Pizza Florida (centrum, kousek od Foro Romano)

Existují dva tipy pizzy, neapolská a románská. Neapolská je ta nadýchaná, ohromné kůrky (v Praze třeba Pizza Nuova či Winefood) a ta románská je tenounká a křupavá, taková ta klasika. Bohužel s Tondou každý máme rádi jinou, tím jsem tedy přišla o podnik Piccolo Buco (mrkněte na ten link a fotky jejich pizzy, OMG), ale zas jsme byli v Pizza Florida bistru, kde mají několik druhů pizzy a nastříhají vám, kolik si ukážete a na váhu naúčtují (cca 1,30-1,80eur/100g).

Není to fancy, mají jen pár míst k sezení, takže je možné, že si ani nesednete, ale fakt se tu stavte, i kdyby jen do ruky. Ochutnali jsme asi pět druhů a když si na to vzpomenu, sbíhají se mi sliny. Rozhodně doporučuji pizzu picante, klasiku s burratou a jejich speciální – foccacia s philadephiií a nakládanými houbami.


Sem na timarisu ale ne – Two sizes

Podle Tripadvisoru je Two sizes číslo jedna na tiramisu v Římě. Možná jsem měla velký zklamání nebo jsem prostě jen náročná na sladký, ale za nás oba zklamání. Toníček sám říkal, že dělám lepší, asi jsem dost odvážná tohle říkat, když internet říká opak, ale fakt jo :D. Můžete se přesvědčit sami a tiramisu si udělat za pár minut doma. Tady je na něj recept podle mý mamky.


To bylo k tipům, kde se dobře najíst v Římě pro tentokrát vše, doufám, že se tam brzo podíváme zas, abych vám tento seznam mohla rozšířit.

Dolů do komentářů mi můžete dát vědět, kde chutnalo vám a kde v Praze mají nejlepší tiramisu.
Mějte se krásně a hezké prázdniny,

Domča