Konečně jsem se dočkala momentu, kdy KALE (česky kadeřávek) je k sehnání i u nás.. Mamka ho jen tak náhodou koupila v M&Spenceru a hned jsme ho spotřebovaly na tento salát – u mamky uvidíte trošku jinou úpravu – s masem a asijským dresingem. Do toho já jsem zvolila jen:
šťávu z mandarinek, pomerančů, citrónu
čili
pepř
olivový olej
Všechny ingredience jsem smíchala, nechala odležet a celý salát tím zalila. Jeho základem bylo kale, mrkev, paprika, mango, papričky, jarní cibulka, edamame fazole a hráškové lusky.
Jednoduché, rychlé a skvělé 🙂 Určo plánuji kale receptů udělat více, je skvělý, dá se jíst syrový, či tepelně upravený. Chutí mi připomíná syrovou brokolici a kapustičky. Budu ráda za tipy, kde jinde ho ještě sehnat 🙂
///
Finally kale is available in my country :))! My mum bought it in M&Spencer yesterday, so she came up with this idea of kale salad. She made little different recipe – with beef and other dressing. I used these ingredients to my own:
 
juice of: clementines, oranges, lemon
chili
pepper
olive oil
 
I mixed it all together, let it sit and then poured it over kale, carrots, bell pepper, mango, onion, edamame beans and peas.
 
Easy and delicious 🙂

2 komentáře

  1. jee díky za info, že je v M&S, vždycky po něm koukám v obchodech, ale nikdy se mi v tomhle období nepoštěstilo, celé léto jsem ho vždy kupovala na trzích na náplavce 😉 <3

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..