Tenhle článek jsem pro vás chtěla udělat věky, jen jsem ho furt odsouvala na později a přitom zdraví a téma čínské medicíny jsou tak důležité. Zrovna na mě něco leze, tak jsem si řekla, že TEĎ je ten správný čas. ‘’Normálním’’ doktorům se vyhýbám už dlouhá léta. Pokud to neni něco fakt vážnějšího: třeba 5x zvrknutej kotník nebo odběry krve, abych zjistila na jaké potraviny jsem alergická, málokdo mě tam k nim dostane. Dřív jsem trpěla na chronické angíny (6x během roku) a když mi na ORL paní doktorka řekla, že mi s příštími problémy vezme mandle, řekla jsem, že tohle v žádnym případě nechci a začala jsem hledat alternativní cestu.

Ta mě přivedla k tradiční čínské medicíně, kde jsme s pani doktorkou Hříbalovou zjistily, že mi angínu spouští stres (hlavně ten ze školy). Od té doby, co k ní chodím, jsem neměla ani jedny antibiotika. Jediné západní prášky, které stále beru, jsou ibalgin/brufen/cokoliv na bolest, protože jsem ještě nevyřešila svoje bolestivé menstruace, bolesti hlavy a často to prostě nejde vydržet.

S paní Hříbalovou řeším už jen nějaké vážnější (a osobnější) věci. Nejenže čínská medicína není nic levného, ale na obyčejné chřipky (a další problémky) si vystačím s produkty Energy, které jsem objevila před 2 roky a jsou založeny na stejných principech. Jsou pro mě dostupnější jak z hlediska místa, kde je prodávají (například biooo.cz), ale dokážu si je i sama naordinovat (upozornění: to jsem dříve samozřejmě neuměla, ale časem a s další a další konzultací s profesionály se to naučila).


Energy.cz klub:

Po takové době používání už vím, kdy jaké kapičky nebo bylinky nasadit. Pokud ale s nimi začínáte (já taky často nevím, nebo se objeví zrovna něco neznámého) buďte členem jejich klubu. Členství stojí 99,- na rok a když příjdete do jejich prodejny/klubu, s čímkoliv vám poradí (mají i online poradnu). Nejraději docházím ale do prodejny u Václaváku (link zde), kde je naprosto skvělá a moc milá dáma, opravdu se vyzná.A teď už teda k zázrakům, které nesmí chybět v naší “lékárničce“:

𝐆𝐲𝐧𝐞𝐱 – první produkt, který jsem od Energy vyzkoušela. Jde o kapičky, které slouží na hormonální nerovnováhu, tedy bolestivou menstruaci nebo nepříjemné PMS. Jako všechny jejich kapičky se berou 3 týdny a pak máte 1 týden pauzu. Lahvičky vyjdou na tří měsíční kůru a já bych si určitě měla zase jednu udělat.

𝐕𝐢𝐫𝐨𝐧𝐚𝐥 – kapičky, když na vás něco leze. Používám na klasickou chřipku & oslabenou imunitu. Pomáhá hlavně na onemocnění dýchacích cest, trávicího systému (nadýmání, průjmy, Cronova nemoc..) a další onemocnění (nachlazení, viróza, rýma, kašel, bolesti v krku, angíny, zápal plis..). Používá se i preventivně v obdobích chřipek.

𝐆𝐫𝐞𝐩𝐨𝐟𝐢𝐭 – přírodní antibiotikum. Dá se brát každou hodinu, pokud vám je už fakt hodně zle a vironal nezabírá. Zkracuje průběh nemoci a je nejlepším kamarádem v akutní fázi nemoci. Pomáhá ve stejných případech jako vironal (ale používá se až když Vironal už nepomáhá). Pomáhá také proti tvorbě aftů, oparů a rozpraskaným koutkům.

𝐃𝐫𝐚𝐠𝐬 𝐢𝐦𝐮𝐧 – používá se na opary, podporu imunity anebo když mi je hodne zle z jídla (dezinfikuje žaludek&střeva).

𝐑𝐞𝐥𝐚𝐱𝐢𝐧 – kapičky na stresová období anebo když prostě cítím, “že už toho mám nad hlavu“. Pomáhají uklidnit od špatnýho stresu, lépe spát a projít úzkostmi lépe.

𝐂𝐲𝐭𝐨𝐬𝐚𝐧 – beru večer (společně s Flavocelem – vitamin C), když se cítím oslabeně. Hloubkově čistí, podporuje organismus a vyhání špatné látky z těla. Také pomáhá na alergie, kožní nemoci (ekzém, lupénka..), ale i hormonální poruchy. Prý se používá i u pacientů s chemoterapií.


Věřím, že tohle bylinkářství není pro každého, ale mně se to ukázalo jako skvělá cesta. Za celých těchto 6 let jsem se naučila svoje tělo poslouchat, mít ho ráda, poznat, když ho něco trápí a kdy je potřeba přibrzdit. Také je nutno zmínit, že vás léčí příroda a že celý léčebný proces může chvíli trvat. To se vám ale časem vrátí ve správně fungujícím těle, které není ovlivněno hromadou toxických látek.

Pokud máte ve všem bordel, nebojte se a skočte si do Energy. Zatím jsem tam potkala jen samý milý personál, který vám “namíchá“ bylinky na míru vašemu problému. Pokud jde o vážnější problém, který vás trápí dlouhodoběji, našla bych si konkrétního doktora TČM. Ke své pani doktorce si chodím i sem tam jen pokecat a promluvit si o svých problémech. S někým nezaujatým, kdo vám dá trošku jiný názor. Tak i tak, dala bych ruku do ohně za obě dvě možnosti.


Pokud máte jakékoliv otázky, můžete se na mě kdykoliv kdekoliv obrátit, jsem tu jen pro vás.

Mějte se krásně,

Vaše Domi.

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..