Schválně jsem nechtěla psát článek hned po první hodině jógy, chtěla jsem to nechat na sebe chvilku působit, zkusit více lektorů a každý den není stejný. O józe jsem přemýšlela už dlouho, ale chtěla jsem tomu nechat volný průběh a s mým přestupem na veganství se to celé umocnilo a já si řekla “tý jo, teď už na ní vážně chci“. Z několika důvodů, abych si rozšířila obzory, abych pro tělo (a mysl) udělala další dobrou věc, posílila ho trochu jinak než je zvyklé a abych se psychicky cítila ještě lépe (to jde? :))) ).
A můžu vám říct, jsem z toho  nadšená! :)))
Pokud vás zajímá, kam chodím – zvolila jsem vyhlášené Yoga Joga studio ve Vodičkově a jsem velice spokojená. Studio je přenádherné a lektoři velice zkušení – pani majitelka má jako jediná v ČR seniorský jogínský certifikát (snad to říkám dobře). A po dnešní hodině, kterou vedla ona, jsem si řekla, že je ten den, kdy článek musím napsat. Byla úžasná.
+ mám za rohem školu.
Po pravidelném docházení mohu říci, že jóga je naprosto báječná. Po každé hodině jsem tak uklidněná, naplněná skvělou náladou a energií. Přitom mi ale nepřijde, že bych se na své vnitřní já při hodinách zaměřovala.
 Pojďme to tedy nějak shrnout:
Na každé hodině se dozvíte, která žena menstruuje. Musím to zmínit jako první, protože to byla snad první věc (na mé první hodině) kterou slečna lektorka řekla a já jen tak koukala …. 😀 #pokerface. Abych to vysvětlila – týká se to především pozic, které jsou hlavou dolů. Když něco má z těla odejít, tak má a při takových pozicích bychom to zastavily a mohly by nastat všelijaké problémy – a to nechceme, tak od teď na to bacha, holky :)!
Nikdo tam nechodí za účelem zhubnout a celá nálada se nese v podobném duchu. Máš faldík? No a. Proto tu nejsme. Za to obrovské plus. Oproti fitku, kde si všichni myslí, že jsou nejlepší, nejšikovnější, nejkrásnější a že jejich svaly jsou ty největší, to je super změna a ta mě baví snad ze všech nejvíce.
Jsem jediná, která si na hodiny bere lahev s pitím. A mobil (na fotky!):D.
Dýchám úplně špatně. Nádech nosem, výdech pusou, jak jsem z fitka zvyklá. No – tady musíte jen nosem.
Jóga není jednoduchá! Vůbec!
S průpravou, kterou nám lektoři dají, se dá velice jednoduše do různých pozic dostat. Nemusíme se tam tedy lámat. Samotné postavení ramen udělá ve stoji na ramenou divy. A pokud máte srovnané vše správně, daná pozice je velice příjemná a je-dno-du-chá.
Nikdy nechoďte na jógu i jen s lehkým namožením z předešlého tréninku. Budete toho litovat. I v pozici, kdy jen ležíte na zádech a dýcháte. Jop. A teď si představte – mně už dva týdny nic nepřestalo bolet. Ráno jóga, večer trénink. Ráno jóga, večer trénink. A dokola a dokola.
V sálech nejsou zrcadla. Takže si ty vaše mega svaly z fitka nemáte kde fotit.
Už jste si všimli (i jen na instagramu), že všichni, co dělají jógu dlouhodobě, mají úžasné postavy?
 
Musíte se začít starat o svoje nohy. Tedy krémovat a šup tam s tkm červenym lakem. Nikdo se nechce koukat na suché popraskané paty.
Jaký máte vztah k józe vy?
Mějte se krásně,
Domi