Ahoj! Vítám vás opět u mě na blogu, dneska jsem si pro vás připravila po delší době beauty článek. Odkládala jsem ho dlouho a asi jsem přišla na to proč. Mně ty beauty články prostě moc nejdou (ups), protože mi přijde, že u každoho produktu píšu to samý “voní to hezky, je to super, boží struktura, produkt drží celý den“ však víte.. Ale přijde mi zas líto se s vámi nepodělit o mé oblíbené produkty, kterým věřím. Pokud, mě sledujete na instastories, tak vám neuniklo, že jsem v lednu dost bojovala s pletí. Udělal se mi lišej a i když to s make upem nebylo moc vidět, byla jsem z toho nešťastná. Nenechala jsem to jen tak, vygooglila nějaké babské rady a poslala mamku do lékárny (měla tam zrovna ten den cestu).


DAILY SKIN RUTINE: 

Obličej jsem si čistila a mazala jen přírodními produkty (tak jako to dělám normálně, ale zmiňuji to pro ty, kteří to neví). Vím, že toto je pro mojí pleť to nejlepší. Jako mycí olej jsem používala tento od Odivi&Nobilis anebo čistící pěnu Naturals od Douglasu (here).

Po umytí jsem si dočistila pleť tonikem  (koupila jsem si v Biooo tento) nebo Jarischovou vodou (skvělá na aknózní pleť, k sehnání v každé lékárně), nastříkala hydratační vodou z Havlíkovy apotheky a namazala si obličej sérem Odivi&Nobilis a následně ještě kokosovým olejem. Celý proces opakovala každé ráno a večer.

 


MASKY:

Když se mi pleť (hlavně ze začátku) nijak nelepšíla, tak jsem dva dny za sebou použila jílovou masku (tuto Daytox), která mě teda hodně pálila (prý se tak pozná, že dobře působí), ale do druhého dne se mi pleť výrazně zklidnila a začervenání ustoupilo. Stejné výsledky jsem měla i s Rose Cheeky, čerstvou maskou z Lush.

URGENT PUPÍNKY: Na pupínky, které se vytvořily přes noc, jsou bolavé a bílé, ošetřuji tea tree 100% olejíčkem (lékárna). Ošetřené místo vysuší a nemusíte si ho mačkat, díky čemu je pak místo zbytečně červené.

Pleť stále nemám jako půl roku zpět, ale to i díky zimě, smogové situaci v Praze a stresu, kterým si nyní procházím. Ať už je prostě léto, pro mě je sluníčko s úsměvem nejlepší kosmetický pomocník na pleť.


MAKE UP & DEKORATIVNÍ KOSMETIKA:

Dost času jsem díky učení byla doma, pleť jsem nijak nezatěžovala. Neměla jsem jí teda ani čím zapatlávat, protože mi došel můj oblíbený make up od Narsu. Dlouho jsem chtěla vyzkoušet minerální od Bare Minerals (netestováno), tak jsem to prodiskutovala s jejich kosmetičkou a s úsměvem jsem si ho nesla domů. Jeho složení je bombastické, plné dobrých věcí a je to snad jediný make up, se kterým můžete jít i spát (což ale samozřejmě nikdy nedělejte 😀).

Kryje tak, jak sami budete chtít, jde dobře vrstvit. Já volím jen jednu vrstvu a pokud potřebuji zamaskovat zarudnutí anebo pupínky, navrstvím ho lokálně (nikdy nemaskujte pupínky světlejšími produkty, těmi to akorát zviditelníte).

Dále jsem si od Bare Minerals oblíbila jejich “lazy stíny‘‚ 5in1 bb advanced performance cream eyeshadow. Aplikují se jako tekuté rtěnky, na očích drží stejně dobře, vypadají božsky, sjednotí a dodají příjemnou barvu víčka, odvedou svojí práci na 150%. Skvělý nejen na denní líčení, ale i pokud spěcháte na rande, nemáte čas a potřebujete vypadat božsky.

Když jsem zmínila rtěnky, asi jste si mohli všimnout, že mými oblíbenci se teď staly tekuté od Macu. Navíc mi teď domů dorazila celá jejich nová nude kolekce 12 odstínů. Mezi mé oblíbence patří: Café au chic, Topped with Brandy a Ess-presso.

Na řasenky se mě ptáte denně. Tak zde shrnuji: jako bázi aplikuji zahušťující sérum od Macu a nanesu tuto řasenku od Douglasu, případně doladím touto maličkou od MAC anebo Bare Minerals – Lash Domination (má skvělý kartáček, ale trochu mi během dne slepuje horní a dolní řasy k sobě, když hodně silně mrknu (:D 😀 :D)


EPILACE

Teď se zaměříme na epilaci. Někdy před rokem a půl jsem dostala od Babyliss jejich laserový epilátor na otestování. Štěstím jsem skákala, když mi přijel domů, očekávala jsem, že do roka a půl budu mít hladoučký nohy, nikdy si už nebudu muset holit podpaždí a že chloupky v bikini zóně se alespoň zjemní. Tak jsem pravidelně rok přístroj používala.

Přes léto se používání nedoporučuje kvůli opalování a vystavování pokožky sluníčku. Na podzim jsem ho tedy zase nahodila a jaký to mělo výsledek? U mě absolutně žádný. Čekala jsem, že alespoň ty nejjemnější chloupy na obličeji zmizí, ale když nezmizely ani ty, tak jsem to vzdala. Stále doufám, že někdy růst přestanou, ale opravdu nevidím žádný rozdíl. Bavila jsem se o tom se slečnou kosmetičkou, ke které chodím na brazilku a ta mi říkala, že s chloupkama to je takové zrádné. Někdo je má takové, že jedno laserové ošetření stačí, ale někomu nestačí ani návštěv více. Furt to nevzdávám a doufám, že se mi výsledky dostaví. Třeba v kombinaci s depilací to půjde. Uvidíme. Pokud se to změní, dám vědět.

Máte někdo s laserovou epilací zkušenosti?


Přeji vám všem hezký víkend a předem děkuji za veškeré vaše komentáře, budu ráda za jakékoliv babské rady na pleť 🙂
Vaše Domi