Za týden v Tunisu jsem se opálila tak, jako asi ….. nikdy? Upozorňuji ale, že nemám problém se opálit. Pravidelně jsem se sem tam na citlivějších místech připalovala (prsa, ty zrádné místa okolo plavek, kde se to špatně maže), vždy to ale do druhého dne zhnědlo. Jsem takový typ. 
 
Rodiče byli na Djerbě před měsícem a přišli tam na jejich místní olivové oleje s citrónem. Opalovací trik s olejema znám, přitahují více sluníčko, tudíž se rychleji opálíte (anebo spíš spálíte). Citrón dokáže to, že urychluje hnědnutí. Super kombinace s ochranými krémy.
 
Dva týdny nazpátek jsem se začala mazat tímto přípravkem od Institut Esthederm, který má připravit pleť a buňky k opalování.  Neměli byste se spálit, chrání před stárnutím pleti a převychovává buňky k samoochraně. Aplikovala jsem ho každý večer na celé tělo a obličej. 
 
Na dovolené jsem pokračovala v jejich opalovací řadě a pravidelně každé dvě hodiny jsem se mazala opalovacími přípravky na obličej a tělo. (První vrstvu krému jsem nanášela na pokoji nahá. Takhle si můžete být jistí, že nevynecháte žádné místo, nedojde třeba ke spáleným tříslům). Nemají klasický ochraný faktor, ale řídí se počtem sluníček (jedno až tři). Tři jsou extrémní sluníčka do tropů a dvě na normální/silné sluníčko. Přesně to, co jsem potřebovala. (A stačilo). Institu Esthederm se zabývá samotnou buňkou a jejím chováním, oproti spf, které jen odráží nebo filtrují ruzné záření.
 
Po aplikaci těchto opalováků jsem chvíli počkala a namazala se citrónovým olejem (další lahvičky si vezu domů :D). Pokud je neseženete nebo jste líní si je smíchat doma, postačí vám obyčejný kokosový olej, olivový olej nebo indulona. Prostě cokoliv, co se mastí a hodně leskne. No sexy nebudete :D. Za to opálení, ano!
 
Večer po sprše jsem se ještě namazala krémem po opalování. Hotovo a naprostá spokojenost. Přípravky všechny moc příjemně voní a pokud si je můžete dovolit, rozhodně doporučuji. Nikdy jsem nebyla s opalovacími krémy tolik spokojená.

 

 

A jaké krémy a tipy na opalování používáte vy? Jak mám docílit toho, aby mi opálení vydrželo co nejdéle?
 
Krásný den, já dneska letim domů 🙂
Domča