Dnes vás seznámím s tím, jak se starám o své zuby. Jsou tři otázky, na které se neustále dokola ptáte, moje obočí, proč mám furt tak dobrou náladu a jak se stalo, že mám tak hezké zuby. Dnes se budu věnovat těm zubům. Pojďme na to! Nebude to nic dlouhýho a náročnýho..

Content Marketing – Elite Bloggers

elektrický kartáček FOREO ISSA 21) Pravidelně čistit.

Základ je nejdůležitější. Pravidelně čistit. Od mala neexistovalo, že bysme si se ségrou mohly nevyčistit zuby. Pěkně ráno&večer (někdy po kafi jedno rychlý přečištění navíc proběhne), každej den. Už skoro 25 let. Vždy sahám po kartáčku s nejměkčími štětinkami, střídám sonický a klasický.

Nyní jsem mohla v rámci spolupráce s FOREO vyzkoušet i jejich elektrický zubní kartáček ISSA 2, který svým sofistikovaným minimalistickým vzhledem skvěle zapadá do jejich (a už i mé) rodinky.

elektrický kartáček FOREO ISSA 2

Co mě nejvíce fascinovalo bylo, že ho stačí nechat hodinu nabíjet a to vám vydrží až na 365 použití (wow wow wow!?). Během jedné minuty zapulsuje až 11 000x a díky tomu ovládá až 16 různých rychlostí. Má 30 vteřinový časovač, abyste si důkladně vyčistili každou část dutiny ústní a žádnou stranu neochudili. Ditta, jako dentální hygienistka, mě už dávno naučila používat sonický kartáček. Stačí jemně přiložit na jednu stranu zubů a pomalým (velmi pomalým) tahem přejít do půlky oblouku. Žádné hrubé drhnutí, tak si jen ublížíte!

ISSA 2 díky svému materiálu – silikonu, příjemně masíruje dásně a drží se v něm daleko méně (či vůbec) bakterií = zdravější dutina ústní. Za jeho největší plus dávám to, že pokaždé cítím pečlivější vyčištění a jasnější úsměv než s normálním kartáčkem.

elektrický kartáček FOREO ISSA 2

Koupit si ho můžete v Datartu, link zde.

2) Mezizubní kartáčky

Denně a bez výmluv! Nikdo nechcete mít ty bílý nánosy čehosi mezi zubama. V DMku mají super a za pár korun (tadyty).

3) Rovnátka

Přes deset let jsem od mala nosila nasazovací rovnátka – měla jsem mírný předkus. Deset let! Kdo jste taky měl neustále poslintaný polštáře?

Pak jsem jeden den přišla k jiné zubařce (s úplně jiným problémem) a řekla mi, že nasadíme rovnátka fixní. Tak jsme časem vytrhli všechny osmičky a v osmnácti nasadili rovnátka. Pamatuju si první dny po nasazení, kdy jsem brečela, že to nechci, že to bolí a že jedeme zpět na sundání – k tomu samozřejmě nedošlo a mamka mě celou tu dobu uklidňoala, že mi fakt sluší, no… když jsem teď zpětně viděla nějaký fotky… Asi bych nesouhlasila a spolužáci taky ne – haha.

Měla jsem neustále rozedřené dásně (vosk v krabičkách jsem měla snad v každym batohu) a nedejbože, když mi spadnul v posteli na pusu mobil (vy s rovnátkama určitě víte, jaká je to bolest). Příjemný to úplně nebylo, ale časem jsem si zvykla a teď toho nelituju. Pokud váháte nad rovnátkama, určitě do nich jděte. (děkuju mamí.)

4) Vybělení

Helejte… my se ségrou neměly jako malý úplně bílý zuby (a to jsme je fakt čistily). V devítce jsem se s tim necítila úplně příjemně, tak jsem to chtěla změnit. V DMku jsem zahlídla nějaký produkt, který sliboval vybělení zubů, koupila jsem si ho, stál asi 600,-. Měsíc ho používala a vybělil mi zuby do bíla (asi tak o milion odstínů). Za těch 8-9 let jsem si je pak snažila dobělit, ale už to nic nedělalo, tak jsem to nechala.

Teď bych stopro investovala do péče a šla k profesionálům (především k Dittě na Alfadent), ví co dělají a od Dittyinýho vyprávění tuším, co dělají tyhle levné běliče, takže vám ho radši nebudu vůbec doporučovat, omlouvám se, ale jde mi o vaše zdraví a úsměv.

Můžete ale zkusit alternativní bělení černým uhlím, které jsem předminulý rok zkoušela (link zde ) a mohu jen doporučit.

 


Tohle byly čtyři body, jak se starám/starala jsem se o zuby. Neni to nic, co by někdo nevěděl, ale snad jsem shrnula vše, co vás kdy zajímalo.

Tak pořádně čistěte a usmívejte se :),
Domča

elektrický kartáček FOREO ISSA 2

Write A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..