Dnes tu mám trošku osobnější/intimnější téma, ale mě samotnou tyhle věci zajímají a pomohly a doufám, že to předám teď i já dál. Už od doby, co jsem si začala holit frndu (je to dostatečně v pořádku pojem?) jsem trpěla na zarůstání chloupků. Vždy jsem z toho byla nešťastná a nevěděla, co s tim. Zarůstávají vám po holení chloupky? Máte po holení citlivou a velmi podrážděnou pokožku? Tak čtěte dál!

Dlouhou dobu jsem chodila na depilaci cukrovou pastou, to bylo naprosto skvělý, minimum zarostlých chloupků, ale jak se tam musí pravidelně docházet, tak mě to přestalo bavit a začala jsem si cukrovou pastu vyrábět doma sama (na youtubu je super návod), ale stejně jsem skončila u této depilační cukrové pasty (stále jí používám třeba na podpaždí nebo bříško..).

Jenže minulý rok před Bali jsem si před odletem nestihla někam skočit a ani si depilaci udělat sama, tak jsem se musela vrátit k žiletkám. Zarostlé bolavé pupínky vítejte zpět. Neexistovalo, abych se holila každý den, to prostě strašně bolelo.

V létě jsem viděla jedno z mnoha videí na youtubu, kde slečna dávala tipy, jak na holení. Vyzkoušela jsem je a od té doby se toho držím s každým holením a můžu vám říct, že pupínky mám jen vyjímečně a holení vydrží o dost déle. Tímto jí chci dát veškerý kredit, bohužel jsem jí už zpětně nedohledala, ale tady máte malý návod, jak si oholit frndu (sama se tomu teď směju):

  • Vždy se holte na konci sprchy/vany, kdy jsou chloupky “rozmočené a změklé“.
  • Nikdy nepoužívejte zrezivělou a tupou žiletku. Nejenže je pravděpodobnější, že se s ní pořežete (musíte více zatlačit = větší rána a dostanese vám tam nějaký bordel), ale nové žiletky holí prostě daleko lépe. Investujete do 4-5 břité, oholení vydrží déle. (Mám nějakou klasickou z DMka Venus Gilette).
  • Před holením si místo namažte nějakým olejem a řádně ho vmasírujte. Nejraději používám kokosový. Pokožku krásně zvláční a holení s ním je bezkonkurenční.
  • Holení: Nikdy nezačínejte holit proti růstu chloupků. Vždy si frndu oholte nejdříve ve směru růstu, pak ze strany na stranu a pokud chcete úplně hebké a dlouhotrvající oholení, tak až v poslední fázi proti. Jestli máte pocit, že na pokožce nezbývá žádný kokosový olej už, tak mezi holením znova namažte, ať je holení příjemnější a “klouže to“ (já kokosák minimálně jednou vždy přidám).
  • V poslední řadě: než vylezete se sprchy, otočte kohoutek na studenou vodu a oholené místo tím přejeďte. Studená voda skvěle zatahuje póry. Když se budete utírat, tak opatrně, osušku na oholená místa jen přikládat. Na konec opět namažte trochou oleje, ať místo zůstane hydratované.

Tip: pokud si holíte nohy, tak si před tím udělejte peeling, stačí cukrem trochu přejet, budete mít pak úplně heboučké nohy!

 

To je ode mě z bjůty okénka dnes všechno. Doufám, že to pomůže alespoň jedné z vás. Dělám to tak už od léta a nemůžu si stěžovat.

Tak příjemný holení :D,

Domča