ŠPINDLERŮV MLÝN | AUDI SNOW JAM & JAK NA KOCOVINU

Není to tak dávno, kdy jsem vůbec nepila alkohol, vydrželo mi to docela dlouho, bylo to strašně fajn, nelituju toho a jsem za to ráda. Né že bych teďka byla chytrá a stará, ale předtím jsem byla fakt malá, blbá, často jsem s pitím nepřemejšlela a tahle ”pauza” byla potřeba… Nějaký kocoviny byly hodně nepříjemný a né jednou jsem se probudila s (ne)lehkou morální kocovinou. Jeden večer se mi stalo, že jsem si třeba..…. vylomila přední zub. No. Princezna. Ty časy jsou pryč a já můžu s klidnym srdcem říct, že umim pít, vím kdy přestat a večer si užít na úrovni. Stejně tomu bylo i zde na Snow Jamu. Holky při psaní Snow Jamovských článků už ”vyplácaly” normální témata a mě nenapadl jiný lepší než tento. Proč ale ne? Třeba se někomu z vás bude někdy hodit. Na to, že jsem tři roky nepila vůbec a až teď se trošku rozjela a tím i zjistila, co mi na ”pomalejší popartyový” rána pomáhá, je docela vtipný.

Asi se tu nic zázračnýho nepřiučíte, ale dovíte se, jak na kocovinu bez paralenů, smecty a strašný nálady 😉 .

No. O těchto radách víme všichni, ale pojďme si je zopakovat, opakování je matka moudrosti, přidala jsem k nim ještě pár dalších ”mých” ověřených rad:

 • Pořádně se před večírkem najezte. Nepřemýšlejte tak, že když se nenajíte, budete rychleji opilí a bude s vámi dřív sranda. Bude vám možná tak pěkně blbě.
 • Jeden drink = jedna sklenička vody! Alkohol dehydratuje, takže vodu, drink vodu, drink, vodu. Prokládejte to.
 • Vyhněte se bublinkám, neřiká se jen tak, že lezou rychle do hlavy 😉
 • Nemíchejte to. Fakt ne. Na Snow Jamu jsme se toho moc nedržely: první večer jsme začly vínem, skončily u jagerů, druhý večer začaly u skinny bitch, skončily zase u jagerů. Nevím jak, je to možný, ale kocovinu jsem neměla, ani jeden den – asi vážně tím, že vim, kde mám stopku, pořádnou večeří a holkama.
 • Tančete! Nejlépe celej večer. Odbouráte tím alkohol lépe než když budete sedět na posteli a podávat si s kamarádama z ruky do ruky láhev vína a nebudete mít druhý den výčitky, kolik jste toho vypili.
 • Najděte si fešáka, kterýho chcete zbalit. Too much booze neni okouzlující, tak se budete třeba držet.
 • Když vás kamarádi budou nutit do panáku, kterej už nechcete, tak ho do sebe vyklopte a pak ho nenápadně někam vyplivněte (:D 😀 😀 😀 😀 ) anebo ho ”vyklopte” za sebe. Strašný, ale mně to zachránilo několik dnů od kocovin.

Druhý den ráno:

 • Zase vodu! Hodně vody.
 • Kokosovou vodu – nejenže umí tělo lépe hydratovat než normální voda, ale obsahuje mimo jiné elektrolyty, které díky diarutickým účinkům alkoholu, byly z těla vyloučeny večer a naše tělo je potřebuje doplnit. Pokud nemáte kokosovou vodu, sáhněte po iontových sportovních drincích. Kokosová H2O je ale daleko lepší.
 • Čerstvé džusy & ovoce.
 • Banány, obsahují potassium a už výše opěvované elektrolyty. Mně vždycky nicecream nebo zelené smoothie nejvíce pomůže. Jako vážně. Kam se hrabou mastné hranolky.
 • Zelená zelenina!
 • Říká se, že i mastné jídlo.. No. Na mě má opačné účinky, je mi po něm ještě hůř, těžko a fuj.
 • Když máte fakt děsnou kocovinu, tak se nic jiného než ležet v posteli a spát nedá, ale pokud to jde, jděte se alespoň ”vyvenčit” s pejskem. Nebudete muset myslet na to, jak vám je blbě a třeba to rozchodíte :).

Toť vše, nejsem expert na kocoviny, měla jsem jednu decentní po třech letech až teď před týdnem po Brixininých narozeninách a vše, co jsem vám teď napsala, zafungovalo. Budu ale ráda za jakoukoliv radu, kdyby náhodou ani jedna moje antihangover cure nepomohla za měsíc na Dittiný narozky :D.

 

 • Popravde, nikdy som to s alkoholom neprehnala, viem si povedať, kedy mám dosť a kedy treba skončiť. Vtedy ma už nikto neprehovorí na ďalší drink. Ale aj napriek tomu mi je občas ráno trochu nevoľno. Nie je to nikdy nič hrozné, len cítim, že som telu dala večer trochu zabrať. Všetky typy sú skvelé. A hlavne to tancovanie počas celého večera sa mi osvedčilo. Je to super a vážne to pomáha.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

 • JORIES BLOG

  Hned jdu tenhle článek rozeslat všem mým kamarádům! 😀 Já ještě nikdy kocovinu neměla, ještě aby jo, když mi ještě nebylo 18náct! 😀 Ale věř mi, že na tenhle článek se určitě někdy vrátím! 😀 Pobavila jsem se! Fotky jsou úžasný! Hlavně Abbynka je kočka! 😀 Obrazně řečeno, že?! 😀 <3
  Super! 🙂 <3
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/