DON’T BE SHY

 

Přijela jsem akorát z fitka a jsem plná skvělé nálady. Navíc skvěle odpočinutá po pár dnech v Tatrách, rovnou jsem ale sjela zpátky do kolotoče všech ”povinností”. Jedna z poznámek v kalendáři bylo sezení s osobním koučem. Už jsem vám o něm psala jednou – před asi dvěma-třemi týdny. Byla jsem toho plná emocí a moje nálada od té doby dost kolísala, měla jsem o čem dost přemýšlet.. Ale chci o tom s vámi mluvit. Píši vám otevřené a upřímné články. Od srdce .. jak co cítím. Hlavně jak se věci doopravdy u mě mají. Nesnáším lži a co ještě víc – přetvářku. Pokud jsem vás v posledních dvou týdnech nudila svými články, tak se moc omlouvám 😀. Dolehla na mě jarní depka. Nechtělo se mi do vůbec ničeho, byla jsem znechucená, otrávená a znuděná. To se na výletu změnilo. Možná i ve čtvrtek na tom sezení :)).

OLYMPUS DIGITAL CAMERACestou domu jsem si uvědomila pár věcí, které bych s vámi chtěla sdílet. Žijeme v době, kdy je na nás vytvářen strašně velký tlak společností. Mít dobré známky, být skvělá, úspěšná, vypadat dobře, nemít celulitidu, mít stále upravené nehty.. Z časopisů na nás vykukují vyretušované, přenádhené, hubené modelky, které ve skutečnosti většinou tak nevypadají (za mně jsou daleko hezčí nevyretušované) – honíme se za tím, abysme vypadat jako ony.  Uberou jim ve photoshopu kila, narovnají nohy, dodělají vlasy atd atd. Je přeci naprosto zbytečné plakat nad tím, že mají dokonalý zadek, když to tak v reálu není. Proč chceme něco, co ani není reálné? To samé je často i instagram. Existuje milion účtů fit & healthy holek, které zas tak healthy nejsou – jedí zdravě a sportují jen ”naoko”. Takže na instagram vyfotí k obědu salát, večer si dá mekáče a do fitka se chodí jen fotit a nezapomene přidat hashtagy #healthy #fit #sexy #nopainnogain. Na nikoho tu neútočím, jen bych byla bych strašně holky ráda, kdybyste si toto všechno uvědomily a nebyly smutné z toho, že ”tyhle holky” jsou dokonalé. Nejsou. Mají určitě svých starostí a problémů dost. Jsou vyretušované, přidají filtry, mají dobré světlo a když si na to dobře stoupnou, tak to vypadá, že mají skvělé břicho a zadek. Ony ho třeba mají, ale všechny výše zmíněné ”dodělávky” ho udělaj ještě lepší. A co my víme – sice má sixpack, ale je doopravdy šťastná?

Máme být dokonalé i offline – přítelkyně (některé z vás maminky a manželky)  – všude na instagramu fotky zamilovaných párů, drahých dárečků, snídaní do postele. Musíme umět vařit, starat se, milovat a jsou na nás kladeny zbytečné nároky – porovnáváme se s ostatními (zase). Zapomeňte na to. V tom vztahu jste totiž jen VY DVA. Vy a vaše druhé polovičky. Není tam vaše kamarádka s nešťastným nebo ultra šťastným vztahem, ani kamarádka, která dostává každý měsíc značkovou kabelku. Vztah je přeci o tom, že máme v sobě oporu, kdykoliv si pomůžeme, děláme si radosti. Je to něco, kde rádi po svém boku chodíte spát a vedle sebe se budíte. Rádi spolu snídáte. Chcete spolu sdílet maličkosti. Atd atd.. 🙂 A proto jsme dnes s přítelem snídali naše oblíbené lívance.

Naplňují nás společné zážitky a maličkosti – pro mě je nejlepší, když se ke mně v noci přítel přitulí anebo mi ráno řekne, že se mu líbím – meh – bez make upu, celá pomačkaná. Určitě kecá :)). A co teprv, když mě ve společnosti obejme a dá pusu! To je přece daleko hezčí než nějaké materiálno. Važte si takových věcí. Rovnou se teď hned zvedněte a jděte obejmout toho, na kom vám záleží & řekněte jim, jak si jich vážíte. Hýčkehjte si svoje drahé polovičky. Ale i ty kamarádské, jsou stejně důležité.


Trošku jsem odbočila od tématu, nechala jsem se dost unést, mohla bych uvést další a další příklady, ale tohle pro dnešek stačí. Přemýšlejte nad tím a nenechvávejte se táhnout dolů..


Není absolutně trapné a špatné si o svých problémech povídat s nějakým odborníkem. Ve svém okolí nevím o nikom, kdo by čas od času někoho takového nepotřeboval. Stres, práce, škola, kamarádi, přítel.. Vše se dá změnit. Určitě alespoň přístup ke všem takovým věcem. Musíte začít u sebe a málokdo si to uvědomí a pomůže si. Často nestačí se jen usmívat. Mně kouč navedl, jak řešit nepříjemné situace a dal další podněty k přemýšlení. Tak uvidíme :D.

 

Máte někdo z vás nějaké zkušenosti s osobním koučem?


Držte se a užijte si neděli, je tam božssskkkkkky,

Vaše zase usměvavá Domča 😀 :))))

 • TheElissee

  Super obsáhlí článek Domčo! Je v něm spousta pravdy a hlavně užitečných informací pro holky, které se právě stresují u Ig že nemají to a tamto. Hezké a hlavně teda VESELÉ Velikonoce !:):*

  • Dominika Poklu

   No přesně tak! A je důležité to ostatním ukázat 🙂

 • Máš úplnú pravdu… je to všade a častokrát mám aj ja pocit, že som mimo. Nemám husté, krásne, ombre vlasy, nemám kilo makeupu a občas si dokonca nedám ani riasenku a idem do školy 😀 Ale rada sa na tú dokonalosť pozerám a tiež ju rada vytváram (: hoci len na malú chvíľu..

  Daniela

  • Mia

   Tak tak. 🙂 😀

  • Dominika Poklu

   Na jednu stranu, ano bylo by hezké tka vypadat, ale na druhou stranu, kdyby mě pak někdo potkal na ulici, tka mě ani nepozná 😀

 • Lenka Nesvadbova

  Krásný článek. Stres je všude, a když si člověk nedá pozor tak ho to sejme ani neví jak. A inspirace je skvělá, ale nesmí se z toho stát posedlost. Já se snažím se svým tělem vyrovnat a zakopáváme válečnou sekeru – proto peču banánový chlebík a večer si půjdu zaběhat. 😀
  Sweet Life with Lena

  • Dominika Poklu

   Ať se povede a běhá se samo :)! Děkuji 🙂

 • Mišulka

  Většinou nekomentuji, jen čtu, ale dnes mi to nedá. SUPER ČLÁNEK plný energie, odhodlání, motivace…život se má žít a užívat, ne vše pořád zbytečně moc řešit, vytvářet si ze všeho stres, trpět…pozitivní nálada, energie a láska – to je to, o co tu jde :))

 • Kristy

  Teda Domčo, krásně napsané!:)) Každý by si měl vážit toho, co má a radovat se z maličkostí…a tím nemyslím jen z materiálních věcí, které jsou sice hezké, ale je to opravdu to, co nás dělá šťastnými?:))

 • Michaela Wernerová

  Souhlasím, souhlasím! Sama pár těhle “fitness” holek, co se fotí s našpulenými zadky a dále fotku upravují půl dne na to, aby dostaly svých 200 srdíček na instagramu a večer si s klidem mohly dopřát mekáč, pochopitelně s Colou znám. Nevím, osobně mi to připadá smutný. Ale jak píšeš, je lepší žít život nejlíp jak umíš, těšit se z maličkostí a být upřímný a šťastný, než jen sbírat srdíčka na instagramu a tvářit se, že jsme perfektní :).

 • Rose Tascher

  Moc hezký článek, Domi! Naprosto s tebou souhlasím, život je o maličkostech, které nás činí šťastnými a jestli to jsou maličkosti, jakože nás obejme přítel hned po ránu, usměje se na nás u snídaně sourozenec, nebo ve škole pochválí kámoška sukni – tak si ty maličkosti prostě budeme užívat!! 🙂 jsem ráda za takový pozitivismus:)

 • Blanka Jancarikova

  Krásnej článek!! 🙂 A naprosto s Tebou souhlasim! 🙂

 • Skvělý článek Domi! Palec hore 🙂

  • Dominika Poklu

   Děkuji M. 🙂

 • Aelin

  super clanok a ano mam skusenosti proste niekedy je dolezite mat cloveka ktory sa dokaze pozriet na situaciu aj z ineho uhla ktory my nie sme schopny v ten moment vidiet, je len skoda ze este slate v dnesnej dobe je okolo toha akasi stigma az tabu ze niekto potrebuje pomoc , myslim si ze je super ze niekto riesi svoj zivot a posuva sa a nielen nadava a stazuje sa ze vsetko je nanic
  galantosfun

  • Dominika Poklu

   Přesně, proto jsem za něj byla moc moc ráda a jen v tom vidím pro sebe plus a posun 🙂

 • Viki C.

  Veľmi pekný a úprimný článok. 🙂 Určite s tebou súhlasím a verím, že bude podnetom pre zamyslenie mnohých z nás. 🙂
  Victoria’s secrets

  • Dominika Poklu

   Děkuju Viki, v to tak nějak doufám..

 • skrill

  Zajímavé, ale…

  • Dominika Poklu

   To já vůbec neříkám :))) Já většinou ve stresu nejsem, jen teď bylo pár stresujících okamžiků 🙂 (Nesnáším, když se někdo povyšuje svojí školou&povoláním nad ostatními – vybrali si to sami a museli s tím přeci počítat).

 • beata.smile

  Ahoj Domi, tenhle článek mne hodně zaujal. Souhlasím s tebou. Já jsem byla asi v prosinci u psychologa, jelikož jsem neměla úplně super obdobi, pohádala jsem se s otcem a moc si spolu nerozumíme. A psycholožka mi velice pomohla a nebyla jsem tak nervózní když jsem si s nim měla po 3 měsících promluvit. Já si také myslím, že si člověk může od někoho nechat poradit- je to naprosto normální a člověk se někdy, když je v tíživé situaci, potřebuje někomu svěřit. Já osobně se snažím poslední dobou radovat z maličkostí, třeba se těším,že jdu zítra s kamarádkou ven. Těším se až se s ni budu smát, dělat blbosti a podle ostatních vypadat jako idiot. Ale mne je to jedno, předtím jsem strašně řešila, co si o mne ostatní myslí, jak vypadám a jestli se nechovám nějak nejvhodně nebo se směju až moc nahlas… prostě se to snažím neřešit a užívat si života a sprominutím seru na všechny…. Takže všichni neřešme blbosti, buďme rádi, že žijeme a doufejme, že se všechno co se ve světě děje, konečně uklidní. Protoze nevíme, jak dlouhou taky ještě budeme. Bea

 • Tereza-MIC

  Přesně včera jsem nad tím celkem hluboko uvažovala! 🙂 Mluvíš mi z duše 😀 Také jsem si uvědomila, že vnitru nejsem štastná. Jen tak nejspíš vypadám, že vše je ok, ikdyž není. A včera jsem se také dostala k podmětům uvažovat nad těmito věcmi. Brala jsem přesně tyto věci moc blízko k tělu a hlavně tomu věřila a porovnávala se, až to není zdravé. Spadla jsem konečně z hrušky dolů(snad) a začla jsem žít přesně tak, jak se mi to líbí. Ok, je to jen jeden den, ale cítím uvnitř sebe pokrok :D. Chci se zaměřit na maličkosti a ne na materiálnost. Vždy jsem to brala na lehkou váhu a říkala si, jak nové šaty jsou skvělé a vztahy vždy byly a budou, ale ovšem to mě zmátlo pěkně. Časem člověk přichází na to, že není nic krásnějšího, než co jsi přesně zminovala. Je to poklad. Hlavně je základ žít podle sebe, s ničím se nesrovnávat, nad ničím moc nepřemýšlet a hlavně balanc mezi vším. Každý si tímto prochází a v tomto období asi všichni, haha :-). A upřímně. Miluji články tohoto typu, tak jsem ráda, že jsem si opět něco tak fájn přečetla. Baví mě to daleko více, než outfity upřímně. A to je přesně to 😀 Podle mě nám outfity dávají pocit, že potřebujeme opět to, co nemáme. Ovšem pro někoho jiného to může být super inspirace, to neberu. Ale takové články jako je tento? Ty jsou nejlepšíí a hlavně upřímné 🙂 Ale nechci úplně říct, že jsou outfitové články na nic, taky je mám jednou za čas ráda 😀
  Pěkné velikonoční pondělí 🙂

  my-innercare.blogspot.cz

 • Viki

  Škoda, že na bloggeri mi od teba nechodia pravidelné články, aj keď ťa odoberám, pretože potom prichádzam o takéto skvelé články! Presne zdieľam všetky tvoje pocity a myšlienky, ktoré si vyjadrila v týchto slovách! Instagram má silný vplyv na mnoho ľudí a niekedy sa mi zdá, že len znižuje dievčatám sebavedomie…Ale aj tak ho milujem, najmä tie tvoje úžasné fotky!!!
  Prosím viac takýchto článkov, nech sa mám zas nad čím zamyslieť 🙂